Frequently Searched Phrases - často hledané fráze

Poznámka: Tento článek bude průběžně doplňován. Pro sichr si přečtěte také průvodní text k tomuto článku, pokud jste ho ještě nečetli.

ceske kurvy a kolik jim plati? (Google.cz)

Tahle otázka mě hodně pobavila, fascinující je, že tohle někdo vůbec dovede do vyhledávače zadat a očekávat relevantní odpověď :).

Může být grafika bez chladiče? (Google.cz)

Pro tuto otázku platí stejná odvaha při zadávání jako u předchozí, nicméně odpověď existuje: může, akorát bych se obával, že ne moc dlouho, zejména za provozu. Jinými slovy: Dříve se dělaly grafiky bez chladičů úplně běžně, už je to dávno. Vlastně se dělaly i procesory bez jakéhokoli chlazení. To se objevilo zhruba v dobách procesorů 386, i když většina 386ek byla bez chlazení a také některé 486ky, kde se chladilo už častěji. Originál Pentia už se bez drobného chlazení neobešla, ale existovaly procesory od jiných firem v této kategorii, které se obešly bez chlazení zcela, ale byly to dost pomalé šunky. Od Pentií Pro a novějších už je potřeba (nebo přinejmenším zatraceně vhodné) chladit všechno. Grafiky pak zhruba od doby, kdy se z nich staly 3D akcelerátory (i když jedny z prvních se taky bez chlazení obešly).

Ceny benzínu (Seznam.cz)

Ceny benzínu jsou akorát tak k nasrání. Vždy, když navštívím Tenerife, uvědomím si, jak nám náš stát brutálně prodražuje pohonné hmoty. Naposledy, když jsem tam byl (Srpen 2008), byl tam benzín řádově o 10 Kč na litr levnější. Brutus.

Životnost perské kočky (Seznam.cz)

Vynikající otázka :) No, životnost perské kočky závisí na tom, jak moc se o ní staráte a jak moc jí máte rádi.

Klady a zápory verzí visty (Google.com)

Také docela zábavná otázka. Mou odpověď ale neberte vážně, protože já jsem si Windows Vista vyzkoušel a sám za sebe můžu zodpovědně říci, že je to jedno, protože všechno jsou to Windows Vista. Pokud nepotřebujete funkce, které Windows Vista oproti XP nabízí, jsou Windows Vista po všech stránkách krokem zpět.

nejrychlejší procesory (Centrum.cz, Seznam.cz)

Tato otázka přišla nezávisle ze dvou vyhledávačů a pokud vím, tak když se budeme bavit o procesorech x86-kompatibilních, tak nejrychlejší procesory má Intel. (PS: jsem spíše na AMD, kdyby něco).

než jde starý bobr spát (Google.cz)

U téhle otázky jsem se fakt řezal smíchy :))) Známá píseň totiž hovoří o malém bobrovi, ne starém, ale faktem je, že by mě taky zajímalo, co tak může dělat starý bobr před spaním :).

www. stáhnout simpsonovi. cz (Google.cz)

Nejlepší dotazy jsou takové, kde je na začátku www a na konci cz a uvnitř dotaz, to se dycky jeden chláme smíchy :)) jinak stáhnout simpsonovi osobně nedoporučuji, teda pokud se máme bavit o filmu. Podle mě to za to nestojí a nejlepší hlášky z tohoto filmu, kterými jsou „spider vepř“ a „harry poser“ určitě najdete na Youtube (teď jsem to ověřoval, spider vepř tam je, harry poser, zatím, bohužel ne – anebo neumím hledat).

www.­kde.si.nejlepe.zašukat.cz (Seznam.cz)

snad nejlepší dotaz z těch, co mají na začátku www a na konci cz :)))) Dalšího komentáře netřeba :).

co dělat když zčerná monitor? (Google.cz)

Odnést do servisu.

co když mi zčerná obrazovka na počítači (Google.cz)

Odnést do servisu.

Při dotazech tohoto typu mě vždycky bere ďas, protože vidím, co ten FUD od Microsoftu podpořený TV Nova udělal.

co může dělat microsofte s nelegálním windows (Google.cz)

Coby … nic :).

eins ,zwei,policajt (Seznam.cz)

Moc hezká fráze, taková sympatická kombinace němčiny a češtiny :). Čistě pro pobavení.

hláška od microsoftu nelegální systém co o nás vědí (Google.cz)

Kouzelná fráze, kterou musel Google zpracovat :). Nicméně k obsahu – Co o nás ví Microsoft, když mu nějaká komponenta Windows něco napráší? Myslím, že nic moc zásadního, on totiž není až takový problém monitorovat komunikaci na síti, zejména jste-li té sítě správcem. Kdyby si Microsoft odesílal něco víc, než ve svých materiálech tvrdí, že se odesílá, zaručeně by toho byl plný internet a jen tak bez povšimnutí by to neprošlo. Microsoft tedy něco ví, ale myslím, že to opravdu jen stěží budou informace, pomocí nichž by šlo uživatele identifikovat. Tedy pouze za předpokladu, že touto informací nemíníte IP adresu. Ta se odesílá a pokud je jen a jen vaše, je to vlastně vaše identifikace, stačí jen vědět, kde se dá zjistit, komu daná adresa patří, optat se ho, kdo ji užívá, a doufat, že ten dotyčný bude natolik blbý, že to z něj vypadne.

hnidopich význam slova (Seznam.cz)

Taky krásná fráze, ostatně já tu ani jiné nemám (od toho tenhle článek vznikl). Hnidopich bude podle mě určitě ten, kdo píchá hnidy ;-)

píchání (ze všech možných vyhledávačů)

Vůbec nejčastěji vyhledávaná fráze. Fakt nechápu, proč když chtěj lidi píchat, lezou na internet. Kua to musíte zvednout prdel a někoho si na to najít! ;-)

zašukat (ze všech možných vyhledávačů)

Asi druhá nejvyhledávanější fráze, platí, co již bylo řešeno u píchání.

xp +podpora dvd ram (Google.cz)

Tuhle jsem narazil na zajímavý dotaz, na který bych rád odpověděl, protože DVD-RAM je můj nejoblíbenější DVD formát, jaký existuje. Podpora DVD-RAM ve Windows XP je jeden z několika málo zásadních důvodů, proč jsem na Windows XP přešel (z Windows 2000, kdyby něco ;-). Windows XP podporují DVD-RAM tak nějak úplně samy, ale ta podpora je dosti nedokonalá. Bez jakéhokoli dalšího softwaru lze na DVD-RAM ve WinXP zapisovat pouze v souborovém formátu FAT32, který je na tuto činnost krajně nevhodný, má poměrně vysokou režii na pohyb hlavy mechaniky a zápis v tomto formátu je velice „nesvižný“ (Windows NT4/2000 uměly i NTFS, což bylo co do svižnosti ještě horší).

Úplně nejlepší je používat souborový systém UDF, v rámci kompatibility čím nižší, tím lépe, ale UDF 1.5 považuji dnes za rozumné minimum (nespolknou to starší systémy než Windows XP). Jenže na to je potřeba nainstalovat do systému tzv. „Panasonic DVD-RAM driver“, dnes už se jmenuje „BD driver“, protože podporuje na některých mechanikách i zápis na Blu-ray disky, ale v Googlu jej najdete spíše pod Panasonic DVD-RAM Driver. Tento ovladač je potřeba nejprve přimět k tomu, aby si nehlídal mechaniky Panasonic/Matsushita, postup je na CD-R serveru.

Jo, a kdyby vás zajímalo, v čem je teda jako ta výhoda Windows XP oproti Windows 2000, když tvrdím, jak je to v XPčkách nedokonalé, tak to mohu snadno vysvětlit. Totiž i DVD-RAM (nebo BD) driver tu podporu Windows XP využívá, zatímco ve Windows 2000 si ji musí kompletně sám dodělat a dělá to takovým dost drastickým způsobem (podobně to dělá i ve Win98 a asi i ve WinNT4, ale to nemám vyzkoušené). Vypalovačce jako takové se totiž ve správci zařízení vymění ovladač – ano, opravdu, hardwaru, který normálně žádný ovladač nepotřebuje, se vnutí jiný ovladač (a navíc je potřeba konkrétní mechaniku mít v INF souboru od ovladače, není-li tam, je potřeba soubor upravit, když ovšem víte, jak). Tento ovladač z původní vypalovačky udělá mateřské nicneříkající zařízení, na které se v ten moment „navěsí“ dvě nová zařízení. Jedno je opět typu CD-ROM a je to vlastně původní vypalovačka, akorát kompletně bez DVD-RAM funkcí (vypalovačka jakoby DVD-RAM zcela přestala podporovat), a to druhé je typu výměnné médium, které slouží výhradně pro práci s DVD-RAM jakožto s „velkou disketou“ (prostě výměnným médiem). Bohužel, jiným způsobem se v takovém případě s DVD-RAM pracovat nedá. Toto řešení má jedinou, avšak téměř zanedbatelnou výhodu, a tou je možnost používat na DVD-RAM souborový systém NTFS (a to jej takto musíte zformátovat v příkazovém řádku, v průzkumníku, mám dojem, že nabídku NTFS nedostanete, protože formátování převezme program DVDForm, který NTFS nenabídne). Výhoda je to zanedbatelná proto, co jsem již uvedl – použití NTFS na DVD-RAM je strašně nesvižné. Naproti tomu ve Windows XP se žádné dvě jednotky (CD a výměnné médium) nedělají, vše zůstává v jednotce typu CD, na DVD-RAM lze nadále vypalovat i ve vypalovacích programech jako na každé jiné DVD a jediné, co takto nechodí, je NTFS, jinak to funguje všechno a dlužno dodat, že naprosto bezproblémově.

co je windows (Seznam.cz)

Mno, tak tohle je vážně prdeltrhající otázka :)). Ale když se nad tím tak zamyslím, zas až taková sranda to není. Dokážu si totiž docela živě představit úplně běžného uživatele, naprostého laika, který se k PC dostal tak, že asi jednoho krásného dne musel (ano, musel a prosím, strčte si za klobouk řeči o tom, že nemusel a že jej nikdo nenutil). Takový uživatel se může úplně klidně divit tomu, že na začátku startu PC se objeví jakýsi nápis Windows (v případě Windows Vista už se to vlastně neobjevuje, je tam, pokud vím, jen proužek s běhajícími dílky) a že občas při své práci narazí na výraz Windows. Přitom vše, co se na obrazovce objeví, je pro něj „ten počítač“, vůbec neví a nemá ani páru, co se uvnitř děje a už vůbec nemusí vědět, že Windows je vlastně obchodní známka pro řadu operačních systémů od společnosti Microsoft. A už vůbec si nedovedu představit, že by takového uživatele napadlo, že může místo Windows používat i něco jiného, co je dokonce zadarmo (teď neřeším, jestli to bude pro takového uživatele přínos, nebo na obtíž, může být tak, i onak).

Ale třeba jen někdo chtěl vědět, co to znamená „windows“ v češtině … pak je to ovšem prosté – „okna“ :).

„do prdele“+aktivace (Google.cz)

Už hodně dlouho jsem se tak nezasmál :). Nebudu ani moc detailně řešit, co vlastně chtěl tazatel najít, prostě jsem se srdečně zasmál a život jde dál :). Něco mi říká, že to souviselo s Windows, protože na to tazatel po náhledu kliknul – což by mohlo vypovídat něco o tom, jak oblíbená aktivace Windows mezi uživateli skutečně je. Ale třeba chtěl tazatel aktivovat své internetové připojení a něco ho poslalo „do prdele“ :)