HOME VIDEO

Na internetu existuje spousta možností, jak publikovat video. Buď použijete s mnohými prohlížeči kompatibilní Flash, nebo „embeddnete“ do stránky nějaké video třeba ve Windows Media formátu, případně prostě uděláte AVIčko (či něco jiného) a nabídnete je ke stažení. Právě třetí zmiňovanou metodu zatím preferuji já, protože je pro moje účely nejjednodušší. Odkaz na video je vždy pod náhledovým obrázkem.

Asi víte, že na internetu se vyskytuje spousta různých videí a třeba i já bych mohl využít služeb YouTube a jiných serverů. Inu, mohl, ale nemám to zapotřebí (zatím). Třeba se to ale časem změní ;-). V tomto článku jsou publikována videa, která jsem buďto vlastnoručně natočil, anebo na nich osobně účinkuju. Nejedná se o nic, na co by se nemohl někdo dívat (já třeba mám srandu rád, ale osobně nesnáším videa, kde se reálně ubližuje jakékoli živé bytosti, o jejím usmrcování ani nemluvě), nanejvýš zde můžete nalézt ničení věcí (snad výhradně takových, které jsou již k nepotřebě). Videa, která zde prezentuji, mají býť buďto vtipná a nebo prostě něčím zajímavá. Ostatně proto se videa na soukromé webové stránky dávají, nebo ne?

Poznámka: V současné době (H2 2008) pracuji na tom, že tento článek zruším jako celek a převedu jej do jednotlivých zápisků, kde budou videa rovnou koukatelná ve flashi. Možná tu nakonec nechám jen seznam odkazů na všechny zápisky, které budou obsahovat nějaké to video … ještě si to rozmyslím.


Jak mi hrajou reprobedny Orion HS-280

Přidáno 4. června 2006

U svého počítače mám staré dobré maďarské reprobedny Orion HS-280 z doby bolševika, které se ještě dnes považují za Hi-Fi. Je mi jasné, že máte mnozí bedny lepší, ale mě tyhle k PC úplně stačí. Na videu není nic vtipného, ukazuje jen, jak středobasový reproduktor reprodukuje basy. Do videa je domontována přímo skladba, která tento reproduktor rozhoupala, protože mikrofon digiťáku Minolta DiMAGE Z3 ten randál moc nepobral :). Jde o skladbu „Memphis Bells“ od „The Prodigy“.

CD a nůžky ve 40rychlostní mechanice

Přidáno 5. listopadu 2003

CD a nůžky ve 40rychlostní mechaniceNení to sice vůbec to, co jsem si představoval (chtěl jsem udělat něco podobného, jako níže, ale se 40rychlostní CD-ROMkou, ale taky to není úplně k zahození. Asi jsem měl nad médiem nechat celý úchyt a ne jen magnetickou příklopku. No, snad jindy :-).

Destrukce CD nožem v mechanice

Přidáno 4. listopadu 2003

Destrukce CD nožem v mechaniceZkuste si někdy škrtnout ostřím nože o rotující CD v otevřené mechanice. Ale nedoporučuji příliš rychlou mechaniku – to na snímku je 8rychlostní Mitsumka.

Jiskřičky

Přidáno 10. října 2003

JiskřičkyTohoto kolegu už znáte z klipu „Smích léčí“. Tentokrát jsme s kolegou s digitálním fotoaparátem natočili, jak se mu líbí jiskřičky vygenerované zkratováním nabitého kondenzátoru.

Destrukce HDD

Přidáno 9. října 2003

Destrukce HDDTento klípek se poprvé veřejně objevil na CD-R serveru, nicméně protože je to moje tvorba, tak si ho sem dám :-). Představuje ruční destrukci pevného disku jakýmsi upínákem na cokoliv.

Máme rádi Minoltu

Přidáno 9. října 2003

Na tomto snímku vám v rychlosti představím destrukci CD s ovladači pro multifunkční zařízení Minolta ohybem. … 22. července 2009 bylo video přesunuto, viz odkaz v nadpisu.

Smích léčí

Přidáno 9. října 2003

Kolega se „gebí“Jeden nejmenovaný bývalý kolega se právě dívá na vtipné video. Jeho reakce mi však přijde jako daleko lepší.