AGEN "Reloaded" aneb Legitimní parazitování na značce AGEN Computer

AgenComputer_logo Jak mnozí asi víte, pokud na internetu nakupujete hodně s počítači souvisejících věcí, společnost AGEN Computer s.r.o. vešla 11. května tohoto roku do likvidace. A tak možná někoho překvapí, že web agen.cz opět jede a vesele prodává. Nenechte se zmást, se starým Agenem to nemá nic společného…

… tedy kromě značky. Tu koupila včetně domény jistá společnost Elephant Orchestra, a.s. (nechte si vyhledat Googlem, co jsou zač) a nyní na něm provozuje úplně prachobyčejný e-shop, jakých jsou na českém internetu mraky. Rozdíl mezi současným e-shopem Agen.cz a ostatními je ten, že provozovatelé Agen.cz se pokouší co nejrychleji vytřískat něco ze značky AGEN, kterou zakoupili. Ano, je to legitimní investice, legitimní obchod. Nicméně říkejte si tomu, jak chcete, já rád nazývám věci pravými jmény: je to parazitování na značce, nic víc. Cílem je podle mého názoru pokusit se setrvat na vlně dobré pověsti (tento pojem je relativní) AGEN Computers a dostat něco z neinformvaných zákazníků, kteří netuší, že už nenakupují od starého dobrého (opět relativní, záleží na úhlu pohledu) Agenu.

Pokud chcete něco nakoupit od starého Agenu, navštivte web agencomputer.cz a nebo ještě lépe aukci uživatele agenlikvidace na Aukru. Počítejte s tím, že zde neplatí „náš zákazník, náš pán“, uživatel agenlikvidace má jediný úkol: vše rozprodat, na jiné než pozitivní komentáře se nehledí (je zajímavé, že negativy uživatele nelze přímo zobrazit, prý na tom v Aukru pracují … něco mi říkejte o tom, že „to je normální“) a VY se musíte přizpůsobit prodejci, nikoli on vám, domluva podle negativů (3) a neutrálů (2) prý moc nefunguje (těch ne příliš spokojených je i mezi pozitivy několik, ale těch je v tuto chvíli přes 200).

Zkrátka a dobře AGEN Computer je mrtvý a Agen.cz je pokus o parazitaci na značce. Jestli tam budete nakupovat, pravděpodobně budete i spokojeni, ale rozhodně nepočítejte s tím, že to je Agen, jakého jste možná znali. Je to tuctový e-shop, pravděpodobně s obsahem stejným, jako má řada dalších (to na českém internetu není nic neobvyklého, existuje spousta e-shopů s duplicitním obsahem, stejným prodejním systémem a dokonce i stejnými kontakty na podporu, to aby to vypadalo, že máme mezi e-shopy konkurenci).

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.