AGP is dead alias Radeon HD 3850 AGP čili Octa-CrosFire

Poštěstilo se mi na pár chvil si vyzkoušet jednu hodně zajímavou grafiku. Jde o ATI Radeon HD 3850 do AGP slotu, což je grafika na jednu stranu hodně hezká, ale na druhou stranu stojí dost jakože za prd. Neexistují pro ni žádné WHQL drivery, oficiální Catalysty ji nevidí, sám výrobce (Tul) pro ni nemá na webu ovladač žádný a na vypáleném CD k ní dodává nějakou pokroucenou zhovadilost na téma Catalyst 7.10 s upravenými INF soubory, aby to vůbec něco dělalo.

HD3850 HD3850

Sranda je, jak se tahle grafárna hlásí v PC: jako 8 (slovy osm) grafik v jednom AGP slotu. A co se stane po instalaci? Si klikněte na obrázek :). Prostě Octa-CrossFire v AGP, to je fakt pecka :)).

8_grafik

Asi stárnu. Za normálních okolností by mě asi to mrcasení se s touhle kartičkou bavilo, ale nějak mě na to přešla chuť, takže grafika půjde zpátky do oběhu. Tím s AGP definitivně končím, „tvá Máňa“.

Komentáře

1 | karel novák | Čt 7. 2. 2008, 0:12

úroveň článku

bohužel naprosto zbytečný článek. nevalné úrovně a to především obsahově. autor je lama. funkční ovladače pro tuto kartu v aktuální a tedy i nejnovější verzi existují a jmenují se „Catalyst 8.1 hotfix“. pokud někdo čeká na vydání normálních či whql catalystů, tak to snad ten měsíc vydrží. nicméně podle všeh C8.1H jsou naprosto OK.

reagovat

2 | W.I.F.T. FT W97 | Čt 7. 2. 2008, 10:14

Úroveň článku odpovídá blogovému zápisku, jak tomu ostatně je. Pokud jde o lamerství, já přiznávám, že nejsem všeuměl, ale vy zkuste pochopit, že lidé, kteří už za sebou mají prakticky desítky let u PC a tudíž stárnou, už nemusí mít náladu řešit každou prkotinu, kterých je kolem počítačů nepočítaně. Vůbec vám neberu, že jste mistr světa, ale trochu tolerantnosti by vám rozhodně neuškodilo. Možná až budete starší, že prozřete.

reagovat

3 | CRI | Út 12. 2. 2008, 18:42

Bohužel ani 8.1 s hotfixem na mou PowerColor 3850 AGP nejdou,takže asi něco na tom bude.

reagovat

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.