ATI Radeon HD 4850 od Gigabyte

ATIRadeonHD4850Mé sobotní obavy o reálnou dostupnost Radeonu HD 4850 se nakonec přeci jen (zaplaťpámbu) ukázaly jako liché, karta nakonec skutečně včera dorazila i se spamem a urážkami od Microsoftu a webhostingu Banán. Dnes vám tedy mohu ukázat již reálné fotografie, recenze karty ATI Radeon HD 4850 je ke čtení na CD-R serveru i s obsáhlým technologickým povídáním kolem.

RadeonHD4850

Krabice je taková lesklejší, na fotce to není moc vidět, srandovní je, že ta baba na obrázku se mnou nic nedělá, zatímco můj foťák Panasonic Lumix DMC-FZ18 na ní může v automatickém režimu doslova oči nechat – prostě mi na displeji rámečkem ukazuje, kde má baba xicht :) (automatic face detection fakt funguje).

RadeonHD4850

V krabici je vše potřebné (hardware, kabeláž, manuál…) i nepotřebné (CD s ovladači – stejně se instalují vždy nové, zejména poté, co u ATI/AMD nejprve vyšly Catalysty 8.6 s jejich oficiální podporou a hned na to hotfix na Catalysty 8.6, což je o jeden build vyšší verze údajně řešící cosi s výkonem v některých aplikacích/hrách).

RadeonHD4850

Karta pochopitelně vychází z referenčního designu, od něhož se liší výhradně nálepkou Gigabyte na chladiči.

RadeonHD4850

Jednoho krásného dne tyhle šroubečky odšroubuju a podívám se, jestli by nějak nešlo podmáznout chladič něčím lepším, aby to chladilo lépe ;) (ona ta karta totiž docela dost topí, její parametry jsou nastaveny těsně pod strop schopností tohoto jednoslotového chlazení).

RadeonHD4850

Gumové krytky jsem ještě na konektorech neviděl :). Že by specialita Gigabytu? Dokážu to pochopit nanejvýš na CrossFire kontaktech, ale jinak mi to přijde jako plýtvání gumou ;).

RadeonHD4850

A konečně napájecí část a patřičný kousek chladiče. To je pro dnešek všechno :).

Komentáře

1 | Ládís @ | Po 10. 11. 2008, 22:02

Chlazení ATI Radeon 4850

Před měsícem jsem si koupil grafickou kartu Saphire Radeon 4850 s chladičem ZALMAN. Karta s tímto chladičem se vůbec nepřehřívá, používám poslední verzi Catalystu a v něm je vykazována teplota 46 stupňů Celsia. Předtím jsem měl grafickou kartu NVidia 7900 GS Overclocking ta vykazovala teplotu cca 64 stupňů. Tak tedy nevím jak je to s tou vysokou teplotou. Prostě to chce dobrý chladič.

reagovat

2 | Ondra @ | St 23. 2. 2011, 12:11

koupě

Dobrý den. Nemáte náhodou origo chladič s grafiky na prodej? Případně Vám ho můžu vyměnit za nějaký lepší – tichý. Ondra

reagovat

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.