Boléro od Ravela v excelentním podání

YouTube_logo Pokud na mém webu najdete videa streamovaná přímo z YouTube, musí to už opravdu stát za to, protože z YouTube obvykle videa neberu. Když už tedy taková výjimka nastane, má to své opodstatnění. Dnes je to poprvé a vězte, že to své opodstatnění má. Rád bych vám ukázal přednes skladby Boléro od francouzského skladatele jménem Maurice Ravel v podání, které mi opravdu vyrazilo dech. Pokud vám orchestrální hudba nic neříká, pak asi ani nemusíte číst dále…

Citace z českého článku na wikipedii:

Bolero je složeno v tónině C dur pro mimořádně pestrý orchestr: 2 flétny, pikolu, dva hoboje, hoboj d'amore, anglický roh, dva B klarinety, Es klarinet, basklarinet, dva fagoty, kontrafagot, čtyři lesní rohy, C trubka, tři B trubky, trombóny, tuba, sopraninový saxofon, sopránový saxofon, tenor saxofon, tympány, dva malé bubny, činely, gong, celestu, harfu a smyčcové nástroje (1. a 2. housle, violy, violoncella a kontrabasy).

Já to sice nestudoval, ale vypadá to, že toto provedení nejen obsáhlo to, co je zde vyjmenováno, ale přidalo ještě něco navíc, minimálně ženské vokály. Pohodlně se usaďte, stojí to za to. Pokud si potrpíte hlavně na kvalitu zvuku, rovnou vynechejte video a pusťte si samostatnou skladbu ve studiovém podání níže streamovanou z MP3Tube.net (tedy není to přímo „live“ a s potleskem kolem a i když to má kvalitativně hodně daleko k dokonalosti, je to o poznání lepší než ten sprsk na YouTube a je to navíc přesně ono – stojí za tím Andre Rieu).

Komentáře

1 | Zob | Út 3. 2. 2009, 0:32

Nadhera… proste nemam slov.

reagovat

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.