Co se dá najít ve Frappé

obrazekTuhle jsem se zase jednou rozšoupl a zašel do mého oblíbeného (nejmenovaného) baru na něco dobrého k pití. Skončilo to tak, že jsem byl docela rád, že jsem došel domů po svých, i přes pokročilé stádium opilosti jsem se však na závěr vzmohl ještě na jedno Frappé (protože jestli to o mě jště nevíte, jsem dost „vášnivým milovníkem kávy“ – zkráceně se dá říct, že jsem „na ní prostě závislý“). Vypadalo hezky – navrch pěkná pěna a v ní ležela tři voňavá zrnka kávy jako ozdoba (možná že to otrlejší povahy rozkoušou a sežerou, ne tak já) – a chutnalo taky znamenitě (pokud to mohu posoudit ;-). I v tomhle stavu mě ještě napadla myšlenka (ostatně taková myšlenka mě mohla napadnout snad jedině v tomhle stavu), že bych i ta tři poslední zrnka mohl nějak zužitkovat. I vzal jsem je domů a rozemlel…

Čistě v rychlosti pro info: Mám rád kávu. A protože to už trvá nějaký ten pátek, mám rád hlavně dobrou a kvalitní kávu. Pravda, ke znalectví mám sakra daleko (třeba Kopi Luwak jsem ještě neochutnal ;-), ale i tak si dovedu vybírat. Nemusím takové ty kávy s různě zabarvenou příchutí do čokolády, tiramisu, kokosu nebo jiných sajrajtů, co nemaj v kafi co dělat. Moc jsem toho zatím neochutnal – brazilský Santos, Kolumbia Excelso, Davidoff 53, namletý Carte Noir a pár dalších, včetně „voříšku“ alias „Standard“ (jinak řečeno „poctivě zametená podlaha“), což už je fakt „hnus, velebnosti“.

obrazek

Kafe si dělám nejlépe tak, že si ho namelu, a to poctivým starým ručním mlýnkem, napchám do pressovače a přepressuju. Teď vás, opravdové milovníky kávy, určitě hrubě zklamu – bez cukru a mlíka (event. smetany) to nepiju (což opravdový milovník nedělá).

obrazek

Nicméně abych se vrátil k původnímu tématu s Frappé. Přinesl jsem si domů tři zrnka (pravdou je, že jsem se druhý den divil, že jsem je cestou domů neztratil). Namlel jsem si svou dávku Kolumbie Excelso a nakonec jsem do mlýnku vložil i tato tři zrnka, načež jsem několikrát otočil kličkou. To, co jsem nalezl navrch krásně tmavé Kolumbie Excelso, to se snad ani nedá kávou nazvat. Inu, jde o jeden z dalších důkazů, že hnus fialovej vůbec nemusí mít fialovou barvu, ale klidně bledě hnědou.

obrazek
obrazek

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.