Do It Again od The Chemical Brothers a NewDrill ode mě: hezká shoda náhod :)

obrazekÚplně čirou náhodou jsem včera narazil na relativně novou (prostě letošní) skladbu od skupiny The Chemical Brothers, kterou mám shodou okolností na seznamu oblíbených. Jmenuje se Do It Again, má takové zajímavé video, ale co mě na celé té skladbě zarazilo nejvíce, je základní hudební motiv. Ten je totiž i přes zjevné odlišnosti až neuvěřitelně podobný tomu, který je základem mé zhruba deset let staré (věčně nedokončené) skladby s pracovním názvem „Next Drill“ (více na specializované stránce s mou hudební tvorbou pod souborem NEWDRILL.S3M).

Schválně si obě skladby poslechněte, tady jsou ukázky:

  1. Next Drill
  1. Do It Again

Nechci tím vůbec chemické bratry obviňovat, že mi snad sebrali nápad, to bych si v žádném případě nedovolil. Spíš bych řekl, že kdyby to byla pravda, byl bych tím docela potěšen :). Jediné, co tím však chci říci, je asi toto: muzikální svět je nejspíše již natolik přesycen, že se ve skladbě jednoho interpreta snadno pozná někdo jiný, v tomto případě já ve skladbě Do It Again od The Chemical Brothers. Je to pěkná náhoda, to se musí nechat :). Jinak pochopitelně ani ta moje skladba není žádný ryzí originál (ale co dneska je) – vzhlédnout by se v ní mohli třeba Porn Kings, ale ne zrovna v tom motivu, který jsem našel u The Chemical Brothers ;).

PS: Pokud by se kdokoli zainteresovaný cítil dotčen nebo až poškozen skutečností, že jsem si dovolil zde vystavit ukázku bezpochyby autorsky chráněného díla (nikoli dílo celé), nechť mi to dá laskavě na vědomí před tím, než se obrátí na vyšší moc. Že nechám děkovat :).

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.