Google+ končí

To by mě nikdy nenapadlo, že tuhle doménu budu ještě někdy potřebovat. Tedy že na ní vystavím nějaký další obsah. Asi tak 4 roky používám G+ neboli Google plus, protože se ale v Google rozhodli tuto službu du 10 měsíců pohřbít a protože se asi budu chtít nadále světu svěřovat s tím, co mě napadne, rozjedu si tady nějakej vlastní blogníček.

Stávající redakční systém, notně fosilní, půjde taky nahradit a s ním veškerý obsah. Nemám v úmyslu něco archivovat, převádět nebo tak. Už nejsem nejmladší a ono toho času na kraviny je čím dál tím méně.

Celé to krásně ukazuje na chatrný život internetových služeb a cloudu obecně. Jednou to existuje, pak zase ne a nikdo vám nikdy nezaručí, že služba, která existuje dnes, bude existovat taky za pět let. Proto existují velkoobsahové pevné disky, protože zálohovat si internet není někdy úplně blbý nápad. Zvláště když o to, co na něm je, nechcete přijít. Slovy klasika: co je doma, to se počítá.

Že bych jako přešel na Facebook? Ani omylem. Na FB sice účet mám, ale je to takový inco-gnito profil se smyšlenou identitou (ještě smyšlenější, než je ta moje profláklá používaná už od roku 1992), která slouží primárně ke komentování na webech, kde podporují facebookový plugin, a k tomu, že když si chci něco na FB přečíst, tak abych nebyl obtěžován hláškami o přihlášení. Kdyby můj účet na FB zmizel nebo ho někdo zablokoval, úplný prd se stane. Ztrátu mého G+ účtu ponesu o poznání citelněji. Dost jsem si na něj zvyknul. A to i přes skutečnost, že Google účty mám dva a nikdy se mi nepodařilo je nějak smysluplně zkonsolidovat. Hlavně proto, že to Google neumožňuje. Protože v Googlu poslední dobou asi dělaj ještě větší paštiky než v Microsoftu.

Nu co. Život jde dál.

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.