Hate Free v akci aneb „Ženy testují reakci svých mužů nevěrou“

HateFreeFreeČlenky jistého „vysoce neziskového“ sdružení s názvem „Hate Free Women“ se jednoho krásného dne rozhodly, že otestují reakci svých mužů na nevěru. Smyslem tohoto konání mělo být zjištění, zda se úsměv jejich milujících manželů promění v hněv a nenávist či nikoli. Test spočíval v tom, že každá žena si našla milence, poté ho přivedla domů do rodinného kruhu, společně s manželem povečeřeli, sledovali zprávy na Nově a podobně, no a celá akce vyvrcholila tím, že žena zatáhla svého milence do postele, manžela požádala, aby na chvilku uvolnil místo, následně se žena i milenec svlékli a zhusta si to v posteli rozdali. Žena přitom zaznamenávala reakce svého manžela a výsledek druhý den ráno zapsala, aby se s výsledkem pochlubila na schůzi sdružení Hate Free Women. Následně z toho vznikla statistika, ze které vyplývá následující:…

Ne, statistiky této vpravdě dementní akce vám neřeknu, klidně si je domyslete sami, protože asi nebudete daleko od pravdy. Tedy za předpokladu, že by zmíněný příběh byl do posledního detailu pravdivý. On je totiž pravdivý pouze „v podstatě“, jen byly lehce pozměněny osoby a obsazení. A taky ty události, ale jen trošku. Podle mého názoru něco velmi srovnatelného provedlo podle článku na Reflexu sdružení s reálným jménem HateFree Culture. Citace:

Syrská rodina (Navdar Muhamed, jeho žena a malé dítě), která žije už deset let v Čechách, se nechala najmout neziskovou organizací HateFree Culture, navštívila středočeský Kolín a s napěchovanými igelitkami tam předstírala, že jsou běženci, kteří právě dorazili do Česka.

Zdroj: Reflex 

Jestli tohle není provokace stejného kalibru jako mnou zinscenované testování reakcí mužů na nevěru (nebo si to klidně otočte, nevěru mohli klidně zinscenovat muži na ženy), tak už nevím. Já jsem toho názoru, že je to prakticky totéž. Vezmete situaci, u které se dá vzhledem k zaměření testu očekávat, že z nemalé části nedopadne dobře, a otestujete ji na lidech a pak budete prezentovat výsledek o tom, jak to těm lidem vadí. Sem tam zmíníte někoho, komu to nevadí (i to se u nevěry může stát, ale spíše nějaké realističtější než že si vaše polovička přivede domu vaši alternativu a spolu si zašukaj). Stejně jako by asi většině lidí vadilo, kdyby mu byl jeho partner nevěrný, tak se dá důvodně předpokládat, že většině lidí bude vadit, že se sem kýblují lidé (potenciálně) smýšlející jinak (bez ohledu na důvod jejich kýblování se).

Já nevím, jak kdo, ale já se hrdě hlásím k tomu, že jsem xenofob. Xenofobie, jak známo, je ve zkratce řečeno strach z cizího, což se projevuje tak, že člověk to cizí (preventivně) nemá rád a odmítá to, brání se tomu. Strach je přirozená reakce organismu na potenciální hrozbu a lidé s odlišným pojetím kultury a vyznání objektivně hrozbu představují – pro kulturu naši a naše vyznání. Hate Free je prostě píčovina, nemůžete v sobě potlačovat nenávist jen proto, že vám to někdo nařídí nebo doporučí, prostě buďto něco rádi máte, nebo ne, a nikdo nemá právo vám nařizovat nebo po vás chtít, abyste svůj postoj změnili. Zejména ne v situaci, kdy vás tato změna může ohrozit. A ona skutečně může. Není nikde (a nejsem si tím zcela jist) psáno, že musí, ale už to, že může, bohatě stačí k obhájení postoje nenávisti. Jestli tomu Hate Free sluníčka nevěří, tak já jim to mohu předvést názorně tím, že na ně budu zlý (protože jsem přesvědčen o tom, že si to zaslouží) a nechť mi ukážou to, jak oni na mě budou na oplátku hodní, protože já už jsem prostě takový a mám to v krvi.

Stejná píčovina jako Hate Free je též multikulturalismus (ještě by se sem dala zařadit řada dalších věcí, ale ty s daným tématem až tak nesouvisí). Lidé jezdí do cizích zemí jako turisté poznávat cizí kulturu, to je pravda. Ale v drtivé většině případů se pak vrací domů, kde je jejich vlastní kultura, na kterou jsou zvyklí. Některým se cizí kultura zalíbí natolik, že ji přijmou za vlastní a zpravidla se do dané země odstěhují, což dává smysl, protože v domovské zemi, kde panuje jiná kultura, by s tou svou novou (a pro místní cizí) měli přirozený problém – vyčnívali by a společnost by se na ně dívala jako na podivíny, protože společnost obecně není stavěná na to, aby zničehonic přijala jinou kulturu za svou a vůbec aby se kultury mísily. I tolerance jiné kultury je těžká (místy až nemožná), když jsou ty dvě rozdílné kulury blízko sebe. Jestliže je kultura jedné skupiny lidí založená na klidu a neobtěžování ostatních, zatímco v kultuře jiných převládá hluk, bordel či v horším případě znásilňování žen, tak to prostě dohromady fungovat nebude, i kdyby se sluníčka rozkrájela na nudličky. A proto je nebetyčná krávovina násilím tahat cizí kulturu do vlastní země (a proto dává smysl, když se někdo, komu se cizí kultura zalíbí, do dané země odstěhuje). Nemůže to fungovat, lidi na to nejsou stavění a nepředěláte je. Jakmile narazí neodbytný předmět na neústupnou překážku, nastane situace, která nedopadne dobře.

Panu Navdaru Muhamedovi tímto vzkazuji: Vy a Vaše rodina jste se stali užitečnými idioty a ukázali jste, že jste buďto rozumu mdlého nebo si dost nevážíte toho, kde žijete (obojí se nevylučuje). Jestli chcete někomu pomoci, pomozte mu, v tom vám nikdo nebrání. Ale to, co jste provedli – že jste se nechali naverbovat bandou kreténů, abyste pomohli za pomoci lži dělat dementní sociální experiment – nepomůže vůbec nikomu, jen té bandě kreténů.

Mimochodem něco o té bandě kreténů:

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Zdroj: www.hatefree.cz/…/o-hate-free

Jinými slovy: tuhle bandu kreténů si všichni platíme, většina (koncesionáři ČT) i dvakrát (minimálně).

I REALLY AND HONESTLY (AND MOST LIKELY WILL ALWAYS) HATE YOU.
You can change this over my dead body.

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.