Hraju si takovou hru... Díl 6. - Naděje umírá poslední aneb Opravdu nečekaný dopis od policie

lupic Možná už ani nevíte, že jsem se nechtěně pustil do zajímavé hry spočívající v tom, že se nejprve nechám okrást lupičem v online aukci a pak se pokusím své peníze (nebo alespoň část) dostat zpět. Všechno to začalo loni 26. března, kdy jsem v aukci na Aukru cosi vysoutěžil takřka v poslední sekundě aukce a tato sekunda byla iniciátorem této, jak jsem to nazval, „hry“. Beru to jako hru, jsem vůl, nechal jsem se obrat o několik (skoro 14) stovek a teď je cílem hry něco z toho dostat zpět, ideálně všechno, ale tento ideál je nedosažitelný už jen kvůli prostředkům, které do něj budu muset (musel jsem) investovat (poštovné za dopisy policii a můj drahocenný čas). Průběh vám líčit nebudu, postačí si projít druhý, třetí, čtvrtý a pátý díl. Shodou okolností tomu za měsíc bude rok, kdy se tato událost stala. To je docela dost dlouho na to, že policie mi měla do 30 dnů doručit vyrozumění o průběhu šetření. Jenže policii se asi trochu zastavily hodinky, protože to vyrozumění, na které celou dobu čekám a bez nějž jsem prostě nahraný a Aukro mi nic v rámci programu ochrany kupujících nedá, přišlo právě včera.

Upřímně řečeno už jsem to vůbec nečekal a počítal jsem s tím, že jsem zkrátka obětí doby, která chrání zmetky a na poctivého občana se v nejlepším případě ani nevysere. Jenže tímto vyrozuměním, ve kterém se navíc nepíše, že by byl případ odložen (jedna z podmínek programu Aukra na ochranu kupujících) se mi otevírá nová naděje a já bych se nebál říci „jedinečná šance“.

Celé to mělo jen jediný zádrhel. Jak jsem s tím už nepočítal, tak jsem se ani neobtěžoval získávat od banky potvrzení o uskutečněné transakci. Výtisk výpisu z účtu (zcenzurovaný o položky, do nichž Aukru nic není) Aukro neuspokojil, požadovali originál nebo nějaký mimořádný výpis. Ten samozřejmě něco stojí, banku od banky se to liší. Já však doplácím na to, že jdu s dobou a výpisy v papírové podobě už vůbec od banky nepožaduji a ta mi je také nezasílá, stahuji si je pro svou osobní potřebu z elektronického bankovnictví v PDF, což samozřejě Aukro také neuspokojí, protože to PDF si, když na to přijde, můžu kdykoli vytvořit nebo upravit také (pochopitelně).

Takže jsem se tedy včera vydal po dlouhé době opět do banky s jediným cílem: získat „bankou potvrzený doklad“ prokazující zaplacení toho, co budu po Aukru vyžadovat v rámci zmíněného programu ochrany kupujících. Nejprve jsem došel klasicky na přepážku, kde se podle tabulí v bance umístěných takové výpisy dají pořídit. Byla mi oznámena cena 250 Kč + DPH, což je sice pálka za pět minut vyhotovení výtisku (který jde „přes Prahu“, takže trvá tři dny), nicméně pořád investice do hry nepřevyšují „výhru“ a tak jsem se rozhodl souhlasit. Jenže slečna na přepážce se už do takové historie mého účtu nedostala (zatímco já v mém elektronickém bankovnictví ano, což už mi ani nepřišlo vtipné). Nakonec udělala z její strany (a jak jsem později zjistil, z mé také) dobrý tah: poslala mě ke „klientskému pracovníkovi“ o patro výš.

Klientská pracovnice sice na první pohled vypadala, že bude stejně „asertivní“ jako „taky klientská pracovnice“ dole, jenže zdání klame. Tato „druhá“ klientská pracovnice měla zjevně podstatně větší zkušenosti a hlavně se držela hesla „náš zákazník, náš pán a hlavně ho nenasrat“, což splnila na jedničku. Jednoduše jsem se na jejím PC přihlásil do svého elektronického bankovnictví, vyjeli jsme ten jeden kýžený den (ten den se naštěstí žádné jiné pohyby na účtu neodehrály, takže jediné, co Aukro uvidí a do čeho mu nic není, je v ten daný den můj zůstatek), klientská pracovnice jej vytiskla, orazítkovala, podepsala a nic za to po mě nechtěla (kromě aktualizace údajů v databázi o klientovi a několika standardních „spammerských“ otázek typu „nechcete tenhle a tamten a ještě třeba tadyhleten produkt?“). Takže mám něco, co je „přímo z banky“, dokladuje to zaplacení za zboží, které jsem neobdržel (a už nikdy neobdržím, prostě proto, že loupežník jej nikdy ve skutečnosti neměl), mám vyrozumění od policie … a to jsou vlastně poslední dokumenty, které mi podle Aukra chybí k výplatě náhrady.

Následuje tedy odeslání těchto dokumentů Aukru a pak … už by nic nemělo bránit výplatě náhrady. Jsem moc zvědav, jakou výmluvu si Aukro vymyslí tentokráte. Pokud si nějakou vymyslí, hra dostane nový rozměr. Na seznam parchantů, na které je potřeba podat trestní oznámení, nejspíše přibude také Aukro.

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.