Hraju si takovou hru: Nech se okrást v aukci a dostaň své peníze zpět

lupicMám zkušenost se situací, kterou bych nikomu nepřál. Nechal jsem se spolu s více než stovkou dalších napálit na Aukru jedním (možná více, těžko nyní říct) vykutáleným prodejcem, který si nejdříve vytvořil asi čtyřmi účty (možná víc, v tuto chvíli opět těžko říct) řádku kladných ohodnocení, aby pak zaútočil a rozjel svůj super byznys. Ve všech účtech nabízel zajímavé zboží za zajímavé ceny (které jsou irelevantní, dražení od korun a podobných částek je běžné, cena se už někam dostane), vybral peníze (převodem na zatím, co vím, dva účty u mBank) a zboží samozřejmě neposlal (nejprve výmluvy na to, že se to zaseklo na poště a přísliby, že se to bude řešit, po odstavení účtů pochopitelně nulová komunikace). Jestli se nepletu, doteď mu to hodilo dobře přes půl mega. To už je hodně slušnej trestnej čin podvodu. Já mu na tu srandu přispěl necelými 14 stovkami. Teď, když už jsem se uklidnil, jsem přehodnotil celou situaci v následující…

V první řadě si musím říct, že jsem vůl, že se mi podařilo takhle naletět. Je nás hodně, stovky, což není ani potěšující, ani uklidňující. Někteří v tom utopili přes deset, někteří i skoro dvacet tisíc. To už zamrzí s ohledem na dvě věci: za prvé z Aukra nedostanou více jak 3 tisíce, pakliže vůbec něco, a za druhé si vůbec nedělám naděje, že by lupiče policie dopadla (a jestli ano, budu na ni pět pochvalné ódy). Protože jsem v tom v porovnání s ostatními nechal relativně málo, beru to tak, že za blbost (v mém případě dost velkou) se platí. A když už jsem si zaplatil, definoval jsem si také, za co.

Je to hra. Je to hra, kde já jsem hráč a celý ten systém kolem mě (Aukro, policie, loupežník a ostatní okradení) jsou herní prostředí. Do hry jsem vložil necelých 14 stovek jako vstupné. Cílem této hry je dostat je zpět. Zboží, které jsem vydražil, vem čert, stejně neexistuje a navíc šlo docela o kravinu (vůbec vstup do této aukce v poslední sekundě byla mladická nerozvážnost).

První kolo tedy proběhlo a já jsem ve hře zaregistrován. Začíná kolo druhé, které započal jeden z okradených tím, že celou věc oznámil na policii a vygeneroval tím číslo jednací. Na toto číslo je nyní potřeba navázat všechna další oznámení okradených na policii. 14 stovek je prd, maximálně přestupek. Účelem tedy není nahlásit stovky přestupků, ale škodu nasčítat na jedno č.j. a udělat z toho trestný čin, čím větší úhrnná škoda, tím lépe.

A jak poznám, že jsem tuto hru vyhrál? Jednoduše. Dostanu zpět celou nebo téměř celou částku, co jsem do toho vložil. O průběhu této netradiční reality show se budu snažit informovat.

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.