Jerry Seinfeld & Bill Gates - reklama, která zaujme

Bill-Jerry Možná jsem blb, možná jsem divný, ale jedna věc je jistá: nová reklamní kampaň na Microsoft, v níž účinkuje Bill Gates osobně a známý americký komik Jerry Seinfeld (kterého jsem doteď neznal), se mi líbí. Zejména se mi na ní líbí ta pointa, která je podle mě jasná: „hledejte pointu“ :).

Viděl jsem zprávy na zahraničních serverech, které tuto novou reklamní kampaň hodnotily negativně, zejména z důvodu, že ta reklama je vlastně na nic, v té první se slovo Microsoft zmíní jednou, Windows a Vista už vůbec (nanejvýš logo na konci) a lidé nechápou, jak má zrovna tahle blbost Microsoftu pomoci v lepším prodeji Windows Vista. Nejednou zazněla informace, že Bill je herec „na baterky“, Jerry je trapný už od pohledu a vůbec to celé vypadá jako neuvěřitelné vyhazování peněz oknem a že by raději měl Microsoft najmout za těch 300 mega, co do toho vrazil (z toho 10 Seinfeldovi) pořádné programátory a udělat konečně pořádný operační systém…

Osobně si myslím, že tyto reklamní spoty se stanou podobnou legendou, jako kdysi pád Windows 98 při zapojení USB skeneru na předváděčce, kde byl i Bill, stejně jako poskakující šílený Steve Ballmer na pódiu a další známé výstřelky. Reklama, na kterou Microsoft vsadil, je totiž tak moc divná, že se o ní mluví skoro všude a o to jde. Negativní reklama je totiž taky reklama a jestli Microsoftu něco nechybí, tak je to odvaha, která byla pro spuštění této kampaně jistě nezbytná v množství větším než velkém.

Můj pohled na Microsoft určitě znáte, já tuhle firmu opravdu rád nemám, a to zejména pro její obchodní praktiky a chování k zákazníkům. Ale tahle reklama mě doopravdy dostala. Jak jsem řekl v úvodu, možná jsem divnej, možná blbej nebo navedenej, ale tahle reklama má ode mě rozhodně palec nahoru. Samozřejmě si kvůli tomu nepoběžím koupit Windows Vista (ostatně dokud jsou tu Windows XP, tak podle mě nestojí Windows Vista ani za zlámanou grešli a dokonce ani za nelegální používání). Ale reklama – ta se mi líbí.

Na této stránce máte k dispozici první dvě části, které byly uveřejněny. Video flv soubor je stažený přímo od Microsoftu a bez úpravy nahrán na můj web, konečně jsem se totiž dokopal k tomu, že jsem pro svůj web použil naprosto úžasný, velmi flexibilní a pro nekomerční účely volně použitelný JW FLV Media Player se spoustou nepřeberných možností.Komentáře

1 | C | Ne 21. 12. 2008, 0:24

Na Květu Ohradníkovou z firmy Malé Ploty, na Neda Sluníčka ze zásahovky, která má za úkol každý den sp®asit alespoň jednu firmu, nebo hloupého Richarda, který prosazuje ten podivný Unix … to prostě nemá.

reagovat

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.