K Windows Vista Windows 7 zdarma aneb Nechci slevu zadarmo

Alfacomp_zdarmaNa tomto webu to nebude poprvé, co se budu navážet do Alfacompu. Sice je to obchod s celkem dobrými cenami a slušným výběrem a navíc nejde o takový ten „průměrný e-shop“, kterých jsou na netu mraky (a za nimiž často stojí jen velmi málo provozovatelů – jedním z nich je od nedávna téměř stoprocentně i Agen). Alfacomp mi v podstatě vyhovuje, až na pár much, spíše masařek. Tou první bylo zasílání hned dvojité provokace, jedna o zčernání obrazovky, druhá regulérní spam na Banán. Nyní jsem se podíval po čase na Alfacomp zase, protože opět potřebuji něco objednat, a zjišťuji, jak může pojem „ZDARMA“ znamenat i 300 Kč…

Již nějaký čas někteří partneři Microsoftu nabízejí spolu s operačním systémem Windows Vista také kupón pro upgrade na Windows 7. Ten upgrade není až tak docela bezplatný, i když se to liší prodejce od prodejce. Alfacomp jej ovšem proklamuje jako „zdarma“, což je vzhledem k obvyklé ceně dané edice i v jeho vlastní nabídce prostě lež. Posuďte sami:

Alfacom_zdarma

Ať se na to koukám jak chci, nejlevnější „ZDARMA“ mi vychází na 220 korun (u Windows Vista Business CZ 64bit OEM SP1). Naopak nejdražší je to u Windows Vista Home Premium CZ 32bit OEM SP1 – tam je to celých 313 Kč (a 60 halířů, ale to nepočítám, halíře u mě nejsou legitimní měnou ;). A to se pro jistotu zatím ani nedozvíte, na kolik vás pak ještě ten upgrade vyjde – manipulační poplatky za zaslání instalačky Windows 7 nejspíše také nebudou úplně „zdarma“. Ale někteří ovčané asi na slovo „zdarma“ slyší víc než třeba na „zvýhodněná nabídka“, kterou v reálu toto skutečně je (upgrade Windows jen za tři stovky, to zní skutečně dobře).

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.