Kdy bude Windows XP Service Pack 3?

obrazek Na světě bezpochyby nejsem sám, kdo toužebně očekává Service Pack 3 pro Windows XP. Já mám aktuálně k dispozici RC1 verzi (build 3244), která je pochopitelně zatím jen v angličtině (tedy ona je i v dalších jazycích, ale myslím tím, že není v češtině), zrovna tento příspěvek je v ní vytvořen v IE6 SP3. Ve stejnou dobu, v jakou testeři dostali SP3 pro XP, dostali také SP1 pro Vistu (též v RC1 fázi). Z toho by mohl laik nabýt dojmu, že oba Service Packy vyjdou současně, nebo alespoň přibližně ve stejné době. Realita však bude pravděpodobně jiná…

Microsoft z nějakého důvodu (na který se mě neptejte, to fakt nechápu) potřebuje prodávat Windows Vista, systém, který mně osobně vůbec není ukradený, naopak je mi osinou v prdeli (někdy vám možná řeknu, proč). Je tedy velice pravděpodobné, že SP1 pro Vistu vyjde jako první (to je spíše nepochybné). O kolik později však vyjde SP3 pro XP (mimochodem jestli se něco nezmění, bude to poslední SP pro XP)? Můj odhad je, že SP1 pro Vistu vyjde v prvním kvartálu příštího roku a SP3 pro XP až v druhém, dělit je od sebe budou zhruba dva měsíce, ne-li víc. Systém Windows Vista je totiž stále docela nedodělek (ať si to ucho vyhulený říká, co chce) a hodně lidí a především firem zvažuje, že o Vistě nezačne uvažovat dříve, než pro tento OS vyjde právě první SP. Ano, dá se předpokládat, že SP1 pro Vistu zvýší její prodej, jenže první testy ukazují, že větším přínosem, než SP1 pro Vistu, bude SP3 pro XP. A to je samozřejme protiVistní, takže i kdyby byl nakrásně SP3 pro XP hotov už letos, stejně nevyjde dřív než SP1 pro Vistu. A vůbec bych se nedivil, kdyby Microsoft do finální verze SP3 pro Windows XP zastrkal nějaké záměrné umělé zpomalení. To ostatně nebude problém proměřit, aktuální build SP3 mám, takže je možné pak případně srovnávat s finálním ;-).

A jestli jste při vstupu na tento článek čekali nějaký odkaz ke stažení, pak vás musím zklamat. Nedám dřív, než vyjde finální verze. Nefinální si budete muset najít sami někde nejlépe na torrentových vyhledávačích. Beztak zatím není o co stát, docela dost na tom pade IE6 SP3 ;-).

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.