Máte telefonní číslo, tudíž jste klientem O2

P104SLDDnes jsem měl srandovní telefonát od nějaké paní ze zákaznické linky společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s. (dále jen „O2“). Srandovní proto, že mně coby jejich údajnému klientovi chtěla vnutit nějakou výhodnou nabídku. Vtip je v tom, že já klientem O2 nejsem (pominu-li „Goučko“, jehož číslo se oficiálně neváže na žádné jméno). I briskně jsem paní přerušil slovy:

„A jak jste přišla na to, že jsem klientem O2?“

Dostalo se mi kouzelné odpovědi, která me málem položila naznak:

„No, máte číslo, tak jste klientem naší společnosti.“

Vysvětlil jsem paní, že číslo, které mám, rozhodně není od O2, načež jsem dostal další usazující otázku: „Vy jste změnil poskytovatele?“

„Ne, já jsem nikdy u O2 nebyl,“ vysvětlil jsem paní a abych předešel další zbytečné otázce, ihned jsem dodal: „Toto číslo patří společnosti Mattes“.

Paní operátorka se rychle omluvila, rozloučila a kvapem hovor ukončila, neboť jí bylo nadmíru jasné, že mi spolehlivě nic nevnutí. Ale způsob, jakým mi objasnila, že jsem klientem O2, tak na ten asi hned tak nezapomenu. Ještě teď se mi vytvoří na tváři úsměv, když si na to vzpomenu. „Máte číslo, tak jste klientem O2“. Fakt super. Ještě že tam také neplatí „presumpce viny“ jako v případě České Televize a rozhlasu („máte domů navedenou elektřinu, tak budete platit koncesionářské poplatky“ – z toho se lze samozřejmě vylízat, ale už samotný přístup dost smrdí – ale to je zase jiná písnička).

Na závěr bych rád dodal, že jsem se společností Mattes a jejich službou 802.VOX nadmíru spokojen, a to jak kvalitou, tak samozřejmě cenami. Pochopitelně by se to neobešlo bez kvalitního internetu, do nějž jsem připojen příjemně rychlou 10/5Mbit/s linkou za měsíční poplatek 300 Kč (pro zvídavé – ano, je tam FUP – po protažení 10 GB/den se linka do konce dne zpomalí na 256/256 kbps). Celkové náklady: Měsíční „paušál“ za Internet + telefon: 301 Kč (plus nějaký ten halíř) vč. DPH. Volání … však se podívejte sami.

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.