Microsofte, co takhle Service Pack 3 na Windows XP?!

obrazekTaké vás coby uživatele Windows XP štve, že pro tento systém není Service Pack 3? Mě tedy děsně. Service Pack 2 na Windows XP vyšel už na podzim roku 2004 a Service Pack 3 má být oficiálně dostupný až v první polovině roku 2008. To od sebe dělí oba Service Packy prakticky tři a půl roku, což je v případě něčeho takového, jako jsou Windows XP, nemyslitelné.

Již dnes je jen bezpečnostních aktualizací pro Windows XP SP2 hafo. V to nejsou počítány zdaleka všechny opravy (hotfixy) a už vůbec ne ty opravy, které nejsou veřejně k dispozici. Dohromady by bylo všech aktualizací dobře přes 200. A víte, co se stane, když počet aktualizací v systému Windowx XP dosáhne dvou set? Přiznám se, že jsem ještě nedostal odvahu to vyzkoušet, ale podle jednoho obyvatele Slovenska, který se už do takové situace dostal, se Windows zblázní a přestanou chápat, kolik mají jakých aktualizací nainstalováno. Pak se klidně může stát, že Windows budou chtít znovu instalovat to, co už nainstalováno mají. Vyjádření podpory Microsoftu je přitom kouzelné – prý „o tomto problému víme, dělejte to tak, že si instalujte jen ty aktualizace, které opravdu nutně potřebujete“.

Vážně je, Microsofte, nutné se Service Packem 3 čekat tak dlouho? Namátkou teď instaluji ve virtuální mašině (fyzický PC má Core 2 Duo, WD Raptor a 2 GB RAM) Windows XP se SP2 a 190 dalšími aktualizacemi. Celé Windowsy se instalovaly něco málo přes hodinu a půl! Sorry za ten výraz, ale to je fakt vojeb (aneb Řekněte „WOE“!).

Já vím, Microsofte, ty bys nám nejraději XPčka sebral a vnutil nám Windows Vista. Na to já ti ale fakt nejsem zvědav a jak pozoruji situaci kolem sebe a ve světě, tentokráte zdaleka nejsem sám (velice trefně nazývají Windows Vista redaktoři „tak trochu bulvárního IT magazínu“ The Inquirer – Windows Me II). Opravdu by bylo nanejvýš vhodné si s tím Service Packem 3 pro Windows XP pospíšit (zlí jazykové tvrdí, že Microsoft zabije Windows XP vydáním posledního Update Rollupu a na SP3 se vybodne zcela, podobně jako u Windows 2000 – já budu zatím optimista a věřím, že ten Service Pack 3 nakonec opravdu přijde).

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.