Moje oblíbená restaurace: Pivnice Budvar

Pivnice_BudvarJe to několik málo dní, co jsem měl příležitost vydat se do své oblíbené knajpy, kterou je „Pivnice Budvar“ přímo nalepená na známý českobudějovický pivovar, jenž je od mého bydliště vzdálený ani ne 1,5 kilometru vzdušnou čarou. Přijel totiž bývalý spolužák z gymplu, který nyní lítá všude možně po světě a jehož auto už hezkou řádku let nemá českou registrační značku (abychom si rozuměli – ono nikdy českou RZ nemělo ;-). Má jednu takovou velice sympatickou a tak trochu do peněz lezoucí vášeň, kterou je fotografování. Na to už samozřejmě nemůžete vzít kdejaký kompakt, co se vejde do kapsy, takže kamarád fotí Canonem EOS 1D Mark III. A faktem je, že fotí hezky…

Poté, co jsme dali dobré pivko a dobře pojedli, mrkli jsme se ven a Budvar ve večerních hodinách vypadal tak hezky, že jej prostě nešlo nevyfotit. A když už, tak to vzal Petr rovnou panoramaticky (a pak to doma narychlo seskládal). Výsledek vidíte sami, klikněte si pro větší verzi (tu největší, která má 10 mega, tu vám sem nedám :)

Pivnice_Budvar_Panorama

Poznámka: Obě fotky jsou zde umístěny se svolením autora, kterým je Petr Závadský. Další šíření není bez jeho souhlasu dovoleno. Pokud se vám jeho fotky líbí, na této adrese najdete některé jeho starší (zhruba do r. 2002).

Pokud jde o můj vztah k českobudějovickému Budvaru, pak ten je asi takovýto: Klasický Budvar osobně nemusím, ale jestli něco obvykle neodmítnu, tak je to kroužkovaný ležák (tzv. „kvasnicové“, ale od klasického kvasnicového se liší tím, že je „čisté“, nemá žádný zákal a přesto je mírně cítit po kvasnicích), dále Pardál (jméno je dost hovězí, ale to pivo se skutečně povedlo) a pak nealko, které je takové, jak to říci – když má člověk žízeň, tak se toho napije a nic mu to neudělá, teď nemyslím po stránce alkoholu, ale i po chuti – nic nepřekáží, nehraje si to chuťově na pivo (jako třeba Radegast Birell, což je mimochodem nejlepší nealko, co se u nás dělá, ale to si fakt chutí na pivo hraje – je tam doroubovaná kyselinou mléčnou) a je to prostě taková pivní limonáda, od které člověk vůbec nemá čekat, že to bude pivo (prostě je to takové pivo, ale bez piva), zkrátka pít se to dá.

Pivnice Budvar je pak moje oblíbená zejména proto, že tam dobře vaří (a kdo mě zná, tak ví, že já si na dobré jídlo potrpím, ačkoli jsem schopen zblajznout leccos) a je tam celkem příjemná obsluha. Pokud bych měl této pivnici něco vytknout, tak jsou to dvě věci: prakticky tam není nekuřácká část (teda je, ale furt je to jedna místnost – a jak určitě víte, dělit místnost na část, kde se smí a kde se nesmí kouřit, je jako dělit bazén na poloviny, kde se smí a kde se nesmí chcát) a v poslední době tam trochu předělali jídelní lístek a zmizely z něj některá má docela dost oblíbená jídla (pravdou je, že bych je asi snadno spočítal na prstech dvouruké ruky a osobně si teď vzpomínám jen na jedno ;-). A ještě drobnost: tatarák vám tam neudělají, i kdybyste se na hlavu postavili :-).

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.