Moje vlastní hudba čistě ze zvuků Windows XP - Lopata, beton

WRP logoNastal den, který jsem si ještě nedávno nedovedl dost dobře představit. Po létech jsem sednul ke starému dobrému DOSovému Impulse Trackeru a zhruba během týdne hrubého času (maximálně 14 dnů) spáchal něco, co je vlastně takový tak trochu exhibiční sport. Je to skladba, která je vytvořena čistě ze zvuků Windows XP (v mém případě posloužila x64 verze, ale myslím, že ve 32bitové jsou ty zvuky stejné). Ano, tato skladba neobsahuje nic než zvuky z Windows XP, takže žádný DrumMix, žádné bicí navíc (někteří tvůrci „Windows-songů“ se bez bicích neobejdou, já jsem to odvážně zkusil bez nich), všechny zvuky jsou jen a jen z Windows. Pravda, trochu jsem je poeditoval, ale opravdu jen trochu, to znamená, že některé jsou ze začátku pokráceny a asi úplně všechny byly normalizovány, což ovšem nemění základní charakter a zabarvení zvuku, to jej jen zesiluje.

Celé se to jmenuje „Lopata, beton“ (ono to má mít i slova, ale nazpívanou verzi – no, to si ještě hodně rozmyslím ;-) a naleznete to na stránce s mou hudební tvorbou pod názvem SHOVCONC.IT (jako „Shovel, concrete;-). A protože se mi tahle skladba docela líbí, rozhodl jsem se, že vám ji nabídnu rovnou k poslechu, a to díky skvělému přehrávači JW FLV Media Player, k jehož aplikaci na svůj web jsem se konečně dokopal (a přitom je to tak jednoduché). Užijte si to a nezapomeňte – fakt jsou v tom jen zvuky z Windows XP (tedy samozřejmě ne všechny, jen ty, co se hodily).

Update 9.10.'08: V přípravě je aktuálně druhý kousek, neaktuální verzi můžete zaslechnout ve videu, které jsem vystavil v souvislosti s opěvováním Schism Trackeru

Komentáře

1 | Crazy Horse | Pá 12. 9. 2008, 12:38

.IT ?

to ide v pohode prehrat vo winampe. ja v takom formate uz roky pocuvam melodie z Unrealu.

inac celkom zaujimavy experiment.

reagovat

2 | W.I.F.T. FT W97 | Pá 12. 9. 2008, 13:33

[1] Crazy Horse: Když jsem ještě Winamp používal (a už je to fakt hodně dávno), měl ten jeho vstupní plugin zpracování některých „příkazů“ a efektů horší. S XMPlayerem jsem naproti tomu nikdy nenarazil na situaci, že by při přehrávání udělal chybu – všechny parametry zpracoval tak, jak bylo zamýšleno. Ten Winampí plugin svého času některé ty parametry ignoroval. Jak je to teď, nevím, s Winampem jsem už definitivně a dávno skončil.

reagovat

3 | Crazy Horse | Pá 19. 9. 2008, 10:54

[2] W.I.F.T. FT W97:na druhej strane ked robis a davas na net hudbu vo formate co vyzaduje este dake parametre, efekty a prikazy pri prehravani ...... je celkom paradox, ze v digitalnej dobe, ked sa vsetko sklada z nul a jednotiek – co na prvy pohlad vyzera ako univerzalne riesenie – sa vzdy najde niekto, kto to bude druhym komplikovat. to nemyslim ako utok, iba take zamyslenie :) ale co sa tyka it, s3m, midi a podobnych formatov, som uplny laik, tak neviem. mozno naozaj iny sposob ako dat hudbu druhym ludom neexistuje :)

reagovat

4 | W.I.F.T. FT W97 | Pá 19. 9. 2008, 19:22

[3] Crazy Horse: Přibližně takhle se dělá v Impulse Trackeru (na videu je Schism Tracker, což je klon Impulse Trackeru, v němž dělám já – jdu se podívat, co to vlastně ten Schism Tracker je zač). Ve stručnosti jsou IT, S3M, MOD apod. něco jako MIDI soubory, akorát mají zvuky přímo v sobě.

reagovat

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.