nVidia GeForce GTX 280 Special Edition

Na chviličku se mi úplnou náhodou dostala do rukou grafická karta GeForce GTX 280, kterou nVidia uvede teprve příští týden. Je to skutečně zajímavý kousek hardwaru, zejména ta verze, kterou jsem měl v rukou. Jde totiž o speciální edici od jedné nejmenované málo známé asijské společnosti, která by chtěla také na trh grafik prorazit, přičemž pro potisk zvolila trochu netradiční motiv, i když je asi fakt, že především na mužskou část nadšenců do nVidie by to mohlo zapůsobit. Obrázek je také to jediné, co je na kartě to „Special“, jinak jde o běžnou GeForce GTX 280, což bude zase na nějaký čas bezesporu nejrychlejší grafika na světě, ovšem s docela markantní spotřebou energie, zejména v zátěži.

Já jsem neměl čas dělat nějaké testy, karta se kolem mě doslova mihla, takže jsem byl jen rád, že si mohu alespoň udělat fotku a srovnat ji se svým Radeonem HD 3850, který je oproti ní co do „masivnost“ vskutku takový střízlík (obě grafiky zobrazíte po kliknutí na obrázek). Ono co si budeme povídat, co do výkonu to bude taky střízlík :).

GTX280SE

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.