Povodeň 2002 - České Budějovice, Budvar

Budweis_floodings_2002 11. 12. 2007: Probíral jsem se tak starými videokazetami do mé stařičké videokamery JVC GR-A30 a na jedné z nich jsem našel část dosud nesmazaného záznamu, který jsem pořídil 13.8.2002 v Českých Budějovicích okolo Budvaru v době, kdy zde kulminovala tehdejší povodeň. I rozhodl jsem se, že záznam grabnu do digitální podoby a podělím se s ním, třeba si někdo po těch více než pěti letech zavzpomíná.

Update 18. září 2008: Podařilo se mi najít mezi CDčky původní záznam, který jsem kdysi pořídil a převedl do digitální podoby, takže vám jej mohu ukázat úplně celý. Je toho celkem 13 minut.

Omluvte kvalitu záznamu, jednak je to točeno stařičkou kamerou JVC GR-A30 z roku 1989 na podobně starou kazetu, která by správně měla již delší dobu ležet někde na skládce (a to hovořím o době, kdy se to točilo, mimochodem kamera dodnes – 2008 – funguje, ale obraz kvůli špatnému pásku místy poskakuje) a jednak je zdrojem tohoto videa již DivXový komprimát (v témže rozlišení), který jsem vytvořil pět dní po natočení. V rámci optimalizace velikosti jsem video srazil do skoro stejné velikosti jako to původní, které zde bylo vystaveno, celé to má jen 29 MB (kodek H264 na 300 kbit/s, zvuk AAC na 16 kbit/s), zvuk je pak v ještě horším stavu, takže jej lze použít jen jako šumící kulisu (raději si to trochu ztlumte ;).

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.