Prdla babka aneb Syntetická dechovka na konec roku 2008

prd Na závěr roku jsem se rozhodl vám sem dát jednu takovou mou kompilaci, kteoru jsem vytvořil pro mou máti. To, že se věnuju hudbě, to o mě už asi víte, ale to, že umím kromě komponování v trackeru hrát také na nějaký ten hudební nástroj, to o mě ví málokdo. Začínal jsem na flétnu, pokračoval necelých 8 let na klarinet (ten jsem si teď znovu z nostalgie pořídil, v tuto chvíli je v generálce a každým dnem se má vrátit, celková cena asi čtvrtiny nového, přičemž tenhle bude jako nový) a coby „samouk“ jsem se tak trochu věnoval i hře na klávesy, hračka Yamaha PSS-190 mi byla pořízena ještě v dětství (nyní ji má na památku právě máti) a trochu pokročilejší hračku Yamahu PSR-140 mám doma. A protože máti má ráda, když jí hraju na tyhle klávesy (PSS-190) nějaké ty oblíbené písničky známé v podání různých dechových kapel, rozhodl jsem se, že jí udělám radost a vytvořím jí nějakou kompilaci…

Jenže protože já na to „hraju“ … spíše provozuji „takové to domácí brnkání“, tak jsem to dotáhl blíže k dokonalosti a udělal toto: nasamploval jsem několik zvuků z PSR-140 a trubku z PSS-190 a vytvořil modul. Vůbec poprvé jsem si pořádně vyzkoušel práci s instrumenty (to když z několika samplů uděláte jeden instrument, typicky vezmete tak dvě až tři oktávy jednoho tónu a dáte to dohromady tak, aby v daných oktávách hrál patřičný tón) a vznikla z toho taková „odrhovačka“, které ovšem moje drahá polovička velice rychle vymyslela název, když prohlásila: „Nemůžeš zahrát taky něco jinýho než Prdla Babka Prdla Prdla…?“ Skladba tedy dostala název „Prdla Babka“ a jestli jste už dostatečně na mol, můžete si tu téměř 6 a půl minutovou zhovadilost nyní pustit. Obsahuje celkem asi 7 různých skladeb, vše v jednom bloku.

Při té příležitosti se s vámi ještě musím podělit o jeden vtip, který jsem nedávno zahlédl v jedné diskuzi: Víte, proč mají Eva a Vašek nejprodávanější CD? … Protože si to důchodci neumějí vypálit! :).

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.