Prdla babka více synteticky aneb Rozdíl mezi technem a dechovkou

prd Když jsem před koncem roku sestrojil „dechovou šílenost“ s názvem Prdla babka, tak mě tak napadlo, že vlastně mezi technem a dechovkou je rozdíl poměrně malý. Ano, samozřejmě, hlavní rozdíl je v tom, co se hraje, ale když se do takového hodně primitivního techna zaposloucháte (tu-tss, tu-tss) a srovnáte to s klasickou dechovkou (um-ca, um-ca), tak je tam rozdíl skutečně malý.

Definoval jsem si tedy rozdíl mezi technem a dechovkou: Rozdíl je v základu hlavně v tom, že dechovka se hraje na dechové nástroje a techno přímo na techniku, jinak řečeno elektronické nástroje. Vzal jsem tedy vám již asi známý modul „Prdla babka“ a jediné, co jsem udělal, je, že jsem nahradil „dechové“ (byť vlastně také syntetické) instrumenty podstatně více syntetickými…

Samozřejmě, pořád to zní spíš jako dechovka, cože je pochopitelně dáno nástrojem, ale kdybyste si měli jako posluchači, kterým dechovka drásá nervy, vybrat mezi první a druhou verzí, která by se vám líbila víc?

Prdla babka – „více dechová“ (původní) verze

Prdla babka – „více syntetická“ verze

Zkrátka a dobře: Dechovka je vlastně takové techno pro seniory ;-).

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.