Reklamace včasného nedodání balíku u České Pošty - část 2.

Obchodní Balík Nedávno jsem se zmiňoval o tom, jak jsem reklamoval včasné nedodání obchodního balíku u České pošty. Překvapivě mi už tento týden přišla poštou odpověď a to taková, že tato část povídání o celé záležitosti bude poslední. Pošta totiž reklamaci uznala a vyplatí mi náhradu ve výši rozdílu ceny obchodního balíku a balíku, který měl nárok přijít později. Je to fakt „hodně“ peněz a určitě si položíte otázku, zda mi to za to ani ne pivo stálo…

Nejprve ukázka toho, jak vypadá služební dopisnice. Je to vlastně něco, čemu se říká „korespondenční lístek“, akorát tohle je pro služební účely pošty.

Sluzebni_dopisnice

Na druhé straně je samotný text:

Posta_reklamace

Pro ty z vás, kteří to nejsou schopni přečíst, přetlumočím hlavní část textu:

REKLAMAČNÍ ŘÍZENÍ PO ZÁSILCE
BO607443***** BYLO UKONČENO
BUDE VÁM VYPLACENA NÁHRADA ZA POZDNÍ
DORUČENÍ VE VÝŠI 19,– – PŘIJDE POUKÁZKOU.

Je to logické. Obchodní balík mě stál 82 Kč. Normální balík by mě stál 63 Kč. Rozdíl je tedy 19 Kč. Po tomto závěru musí přijít otázka, zda se mi to vyplatilo. Samozřejmě, že ano. Já sice vysoutěžil (vysoutěžím) mrzkých 19 korun, ale Českou poštu to stálo o poznání víc. Jak jinak si vysvětlit, že dřív si brala na reklamace zálohu 50 Kč (ano, proto, abych dostal svých 19 Kč, bych musel dát poště zálohu 50 Kč – pro tuto do očí bijící záležitost nejspíše pošta od záloh na reklamaci upustila, i když bych svou zálohu v tomto případě dostal zpět). Tady opravdu nejde o peníze, 19 Kč není ani na pivo, pominu-li fakt, že jsem je nejspíše cestou na poštu projel. Tady jde o to, že si pošta musí uvědomit, že ještě existují takoví sajrajti jako já, kteří jsou schopni pro 19 korun vygenerovat na straně pošty náklady podstatně vyšší. Že by zkrátka bylo pro tu poštu asi do budoucna lepší, kdyby obchodní balíky prostě doručovala včas.

A přesně o to mi jde – chci, abych se mohl na poštu spolehnout, že když podám obchodní balík, že prostě do druhého pracovního dne dorazí. Nedělám si iluze, že na to Česká pošta nepoužije svou standardní obezličku v podobě předvyplněného lístečku typu „adresát nezastižen, oznámeno“, kterou jen při běžné pochůzce vhodí doručovatel(ka) do schránky, čímž učiní služební povinnosti zadosti. Není způsob, jak zpětně dokázat, že adresát na místě opravdu byl, jeho tvrzení bude mít proti tvrzení pošty stejnou váhu a na základě nezastižení adresáta se nedá považovat balík za pozdě doručený z důvodů na straně pošty.

Doufám tedy (i když asi naivně), že si z tohoto případu pošta vezme ponaučení a raději příště balík doručí včas. Co vy, řešili byste včasné nedodání obchodního balíku pro 19 korun, i kdybyste si byli (jako já) 100% jisti, že vina na straně pošty je prokazatelná? ;-)

Komentáře

1 | JH | St 30. 3. 2011, 13:09

Reklamace

Kdysi jsem nakupoval přes EBAY a nemaje PayPal, jsem do zahraničí posílal peníze v obálce v doporučeném dopise. Jednou se mi obálka zatoulala, takže jsem šel reklamovat, tehdy jsem v obálce posílal v přepočtu asi 1200 Kč. Pošta mi jako odškodnění asi po 2 měsíčním řízení vyplatila náhradu 1500,–. To, co jsem v obálce posílal je nezajímalo, hlavně že to byl doporučený dopis.

reagovat

2 | Ivana Kořenková @ | Po 19. 9. 2011, 10:52

stížnost

dne 5.9.2011 byl zaslán z Francie doporučený dopis.Většinou do 4 dní dopis je doručen.14.9.2011 jsem se začala zajímat,kde dopis vězí.Po urgenci odesílatele ve Francii mu bylo řečeno,že dopis přešel hranice a doputoval do Prahy.Dne 15.9.2011 jsem se tedy zajímala na naší poště v Odrách,kde mám trvalé bydliště,zda tento dopis sem došel.16.9.2011 se najednou dopis objevil v moji schránce,k mému velkému překvapení,neboť tento dopis je na podpis.Velice by mne zajímalo,kdo tento dopis podepsal místo mne a hodil jej po 12ti dnech do schránky

reagovat

3 | AK | Pá 23. 9. 2011, 8:28

Spolehlivost ČP

Komunikace prodávající – kupující, platba i podání zásilky je vždy velmi rychlé a zdvořilé. Žádný problém, dokud nedostane zásilku do rukou Česká pošta.

Případ 1.
Balík dorazil na doručovací poštu, odkud jej vrátili zpět odesílateli z důvodu nedoručitelnosti. Odesílatel naskenoval a zaslal mi podací lístek, kde bylo vše v naprostém pořádku a čitelné. Ani po roce jsem se já ani odesílatel nedočkal vysvětlení, natož omluvy. Prostě se stalo a co má být? Asi se ten den nechtělo doručovatelce pracovat.

Případ 2.
Systém sledování zásilek hlásá „Zajímá Vás, kde se právě nachází Vaše zásilka?“. Ano zajímá. Ovšem to by nesměla podle výpisu systému cestovat k doručovací poště celých 42 hodin bez překládky.

Případ 3.
Sledovací systém zásilek ČP po dvou dnech od zaslání hlásí, že je zásilka stále uložena na podací poště. Telefonicky mi pracovnice pošty sdělila, že se balík na podací poště nenachází a je asi někde na cestě. Že asi selhal snímací systém. Že se prý někde objeví a že mají na dodání pět dnů. Opravdu uklidňující odpověď. Tedy mám čekat pět dnů na to, až mi oznámí konečnou ztrátu uvnitř podniku ČP. Nikdo nebyl schopen určit, kde se v inkriminovanou dobu zásilka nachází.

Obrázek o spolehlivosti podniku Česká pošta s.p. si udělejte sami a dobře zvažte, komu přepravu zboží svěříte.

reagovat

4 | Marcel Šimek @ | Pá 16. 12. 2011, 18:20

Sledování zásilek

Dne 8.12.2011 mě byl odeslán balík z pošty Pardubice 2.Podle sledování zásilek byl dne 12.12.2011 uložen na dodací poště 38901
Vodňany, toto jsem rovněž dostal formou SMS, ale při příchodu
na poštu mě bylo týž den oznámeno, že zásilka tam není. Stejná
odpověď dne 14.12., a stejná dne 16.12.2011, a zásilka je takříkajíc
v nedohlednu, a nikdo není schopen oznámit, co vlastně s ní je !!!
Toto je S P O L E H L I V O S T !!!!

reagovat

5 | J. S. @ | Út 20. 12. 2011, 14:40

Obchodní balík předán poště dne 14.12.2011, dnes marně čekám + Ve sledování zásilek není žádný záznam (číslo balíku ano). Takže se začínám docela obávat, že si věci z balíku někdo pěkně nakradl (zvenku asi šla vidět originální krabice), což by nebylo poprvé. Ale na obhajobu ČP musím říct, že thle je první problém za asi 5 let, co si nechávám zasílat balíky, nebo sám posílám.

reagovat

6 | WIFT | Út 20. 12. 2011, 14:45

Když už se tady řeší pošta, přidám také jednu svou velice čerstvou příhodu:

Minulý týden v pátek jsem posílal kolem šesté večer obchodním balíkem zásilku kolegovi do sousedního kraje v domnění, že tam dorazí v pondělí a to budu ještě vzhledem k předvánočnímu frmolu rád. K mému velkému překvapení zásilka dorazila hned druhý den, tedy v sobotu, což mě velmi překvapilo, protože i dřívější zkušenosti jsou takové, že co jsem jako OB podal v pátek, to prostě přišlo v pondělí (a bral jsem to, jako že to tak prostě má být). Od kdy tento státní podnik doručuje OB v sobotu, to fakt netuším, ale velmi mile mě to překvapilo.

reagovat

7 | Urbas @ | Út 17. 1. 2012, 19:26

Právě se hodlám řešit podobnou věc. Plně s tebou souhlasím. Když má někdo na to mít nekvalitní služby tak ať za to platí. Očekávám „balík na poštu“. ČP uvádí že budu kontaktován e-mailem nebo smskou jakmile bude zásilka podána a jakmile bude připravena k převzetí. Dále pošta garantuje že balík bude připraven k převzetí 12–15hodin po dni podání. Nikdo mne nekontaktoval přitom dle sledování zásilky a odesílatele už mám balík na poště a ještě k tomu odrazil o 4 dny později. Jakmile budu mít čas vypravím se na poštu a budu požadovat slevu z poštovného!

reagovat

8 | Marcel @ | St 18. 1. 2012, 23:40

OBCHODNI BALIK

Dobry den posilal jsem obchodni balik na dobirku v prosinci 17.12 2011 byl pojisten proti ztrate ,po te jsem jel na hory na 10 dni a rikam si nez dojedu dude sek s penezi doma ale milil jsem se divam se do vyhledavace zda byl balicek dorucen ano byl 20 .12 2011.cekal jsem do uteri 16.1. nic nedoslo tak jsem sel na Ceskou Postu co se deje a tam mi bylo sdeleno ze nevi kde zpatecni sek s penezi je vypsal jsem reklamacni list a cekam ,majitel zbozi ma posta penize dostala a ja asi budu cekat nez si posta udela poradek v tom poradku-bordelu kde vubec je a mozna az to najde tak mne uz muze chodit duchod na konto,pak neco poslete a jeste si priplatite pak dopadnete jako ja KDO SI POCKA U POSTY SE NEDOCKA

reagovat

9 | Ivo Sitek @ | Čt 8. 3. 2012, 18:52

Neschopnost

S firmou Česká pošta a jejími předraženými službami jsem dlouhodobě nespokojen a jelikož se jedná o státní monopolní podnik bohužel nejsou alternativy u některých operací.Jeden z posledních bolševických tunelů a v podstatě trafika pro zasloužilé svazáky.Momentální zkušenost:nedo­držení termínu dodávky nemožnost reklamace nefunkční server sledování zásilky,operační středisko Bajkonur zjistilo,že zásilka se pohybuje několik dní nesmyslně tam i zpět po republice a firma vůbec neví,kde se nachází,ale přepravné účtuje.V jednad­vacátém století prostě neuvěřitelné.

reagovat

10 | Ivo Sitek @ | Čt 8. 3. 2012, 18:59

Bingo

Pane kolego sice je pěkné,že jste věnoval tolik vzácného času na vydyndání 19,–Kč z tohoto bezzkrupolózního podniku a,že je to stálo mnohem více finací,ale taky si uvědomte,že ten balík peněz nestál žádnou konkrétní osobu,ale nás všechny daňové poplatníky.A vo tom to je!

reagovat

11 | Eva Černošková @ | Ne 15. 4. 2012, 10:36

Zmizení balíku smluv klientů České spořitelnyořitelny

Stručně: u Čes.spoř. jsem měla na dluhopisech určitou sumu peněz ze stavebního spoření a zažádala jsem si u své poradkyně o jejich vyplacení. Sepsala jsem smlouvu o výpovědi – všechny mé osobní údaje, číslo smlouvy, data, podpisy, identifikace mé osoby, razítka a podpisy. Ten den odeslala v zabalené obálce moje poradkyně spolku se mnou dalších podobných šest smluv na centrálu do Prahy. Tato obálka byla údajně podle interní smlouvy s Českou poštou pouze označení kódu banky, protože takto se pořád posílají interní ůlistiny České spořitelny z poboček na centrálu. Tento balík se smlouvami se ztratil ( konec roku 2011) a dodnes se nikde nenašel. Protože mi peníze nepřišly na účet začala jsem spolu se svou poradkyní pátrat a nedopátraly jsme se ničeho. Sepsala jsem novou smlouvu, můj účet byl zrušen a peníze sutečně převedeny jak to mělo být. Kde je původní obálka asi nikdo neví. Možná se nachází v nějaké černé díře spolu s jinými navždy ztracenými zásilkami. Možná si někdo v budoucnu s mým podpisem a daty pohraje a koupí si třeba dům na Václaváku a já ho budu splácet. Kdoví…

reagovat

12 | Rudolf @ | Ne 20. 5. 2012, 5:37

Nedoručení balíků.

Přátelé,velice často využívám služeb ČP,a mohu Vám s klidným svědomím říci,že z deseti,dopo­ručených balíků,co mi mají přijít domů,jich devět nepříjde s tím,že jsem nebyl zastižen doma.Přitom jsem v důchodu a pokud mi má přijít balík,jsem VŽDY doma.A reklamovat můžete snad u svaté Cardy.Ano na oznamovacím listě,máte možnost si zatelefonovat na poštu,v mém případě 62500 a požádat o náhradí dodání balíku.Ovšem dovolat se do 15min.je snad nemožné a pokud se dovolám,tak zase zaplatím za tel.,jelikož paní od přepážky,jde zjistit,zda je balík opravdu u nich na poště a mezi tím si dá ještě kávu a tak mi to zavolání stojí ± 50kč.
A zlepšení...­.............­....v nedohled­nu.Pošta za to údajně nemůže a jakési doručovací depo Brno-Maloměřice,je pěkný bordelmat.
Tak se mějte fajn a doufejme,že za nějakých 50-let se možná něco změní.

reagovat

13 | raso | Pá 29. 6. 2012, 0:19

[4] Marcel Šimek: Informace o zásilce DR6624619324U :

Zásilka podána dne 25.06.2012 na poště 530 02 – Pardubice 2.
SMS zpráva o podání zásilky adresátovi odeslána dne 25.06.2012.
E-mail o podání zásilky adresátovi odeslán dne 25.06.2012.
Zásilka připravována na dodací poště 190 07 – Depo Praha 703 k doručení.
Zásilka doručována dne 26.06.2012 poštou 190 07 – Depo Praha 703.
Pokus o doručení neuskutečněn z technických důvodů na straně České pošty – zásilka připravena k opětovnému doručení.
E-mail o odůvodech neučinění pokusu o doručení zásilky adresátovi odeslán dne 26.06.2012.
SMS zpráva o důvodech neučinění pokusu o doručení zásilky adresátovi odeslána dne 26.06.2012.
Zásilka doručována dne 27.06.2012 poštou 190 07 – Depo Praha 703.
E-mail o termínu doručení zásilky adresátovi odeslán dne 27.06.2012.
SMS zpráva o termínu doručení zásilky adresátovi odeslána dne 27.06.2012.
Pokus o doručení neuskutečněn z technických důvodů na straně České pošty – zásilka připravena k opětovnému doručení.
Zásilka doručována dne 28.06.2012 poštou 190 07 – Depo Praha 703.
Po neúspěšném pokusu o doručení zásilka dne 28.06.2012 uložena na poště 250 88 – Čelákovice.
SMS zpráva o neúspěšném pokusu o doručení a uložení zásilky adresátovi odeslána dne 28.06.2012.
E-mail o neúspěšném pokusu o doručení a uložení zásilky adresátovi odeslán dne 28.06.2012.

reagovat

14 | Simona @ | Pá 1. 11. 2013, 15:32

nespolehlivost

Zásilka podána dne 26.07.2013 na poště 405 05 – Děčín 5.
Vstup zásilky na SPU dne 26.07.2013.
Výstup zásilky z SPU dne 27.07.2013.
Zásilka přepravována k dodací poště.
Zásilka připravována na dodací poště 190 07 – Depo Praha 703 k doručení.
Zásilka doručována dne 29.07.2013 poštou 190 07 – Depo Praha 703.
Zásilka dodána dne 29.07.2013 poštou 190 07 – Depo Praha 703.
ah jo ta nespolehlivost PROS9M VYŘIDTETO

reagovat

15 | Honza | So 7. 12. 2013, 11:32

Balík do ruky

Balík do ruky nefunguje na České poště už nějakou dobu. Stává se mito každou chvíli, že tzv. Balík do ruky dorazí adresátovi ne druhý den, ale i 3, 4 a dokonce poslední dobou i 5 den. A jako kompenzaci (při reklamaci) mi vyplatí pošta směšných 3 – 5 Kč.

Fakt síla.

reagovat

16 | standa | Čt 12. 12. 2013, 17:38

to je neskutečnej bordel celá pošta,at už jde do háje

reagovat

17 | Pavel Zajíček @ | St 18. 12. 2013, 20:19

Kde je ???

Ve sledování zásilek mě bylo sděleno, že se zásilka nachází naSPU!!! od 16.12. Kde to je??? Kdy ji neporušenou dodáte ?????

reagovat

18 | Beinhauer @ | Čt 19. 12. 2013, 18:53

prutahy

dne 14.12.,balik podan na poste Plzen.dne 15.12. vstup do SPU. dnes je 19.12. vecer 18.52 hod.kde se balik 4dny válí?

reagovat

19 | WIFT | Čt 19. 12. 2013, 19:59

[18] Beinhauer:

[17] Pavel Zajíček:

Přátelé, pláčete hezky, ale na špatném hrobě, tohle není web podpory České pošty :).

reagovat

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.