Skončila další dovolená na Tenerife (2009)

Tenerife Tak jsem minulý týden opět skončil další dovolenou na Tenerife. Já ten ostrůvek prostě zbožňuju, takže jsem si tam zase jednou vyjel na krásných 14 dní. Naučilo mě to několik věcí, ale ta jedna je zásadní: „Mañana“ aneb „Co můžeš udělat dnes, můžeš úplně klidně odložit na zítra, protože když nejde o život, jde o hovno“, nebo také „Práce nemá nožičky, neuteče“. Zvolnil jsem, dovolená splnila účel. Ke zvolnění mě tak trochu přiměly nedávné problémy s krční páteří a přepracovanost (to jsem si nevymyslel, to mi tak trochu naznačili lékaři poté, co se mi jednoho krásného dne udělalo tak nehezky, že jsem si preventivně zavolal záchranku a po objasnění, jak mi je, jsem absolvoval nejrychlejší jízdu ucpanými Českými Budějovicemi, jakou si vůbec dovedu představit – absolutní přednost, jízda v protisměru, houkání toho auta, co mě vezlo – prostě paráda, kterou způsobil přivolaným saniťákem naměřený tlak 160/95 a příznaky infarktu, který se naštěstí nepotvrdil).

V dohledné době tedy hodlám zpracovat další fotky z Tenerife, ale protože bych se v mnohých případech dost opakoval, bude tato galerie kratší, zato bude obsahovat (na fotogalerii ;-) nezvyklé množství videí. Tenerife je ostrov krásný jak v létě, tak na podzim, kdy v momentě opouštění ostrova máte na teploměru nějakých 28 °C, zatímco po příletu do Prahy je taková kláda, že byste se o ni mohli opřít (asi 3 °C). Na přelomu října a listopadu je tam asi tak, jako u nás v běžném létě. Sluníčko vás může spálit, můžete se zpotit jak dveře od chlíva, ale dá se na to celkem slušně zvyknout. Tentokrát jsem se (narozdíl od minulého výletu) dostal i na nejvyšší horu ostrova a celého Španělska Teide (není to zase až tak těžké, stačí si přivstat a vyhnete se efektivně mnohahodinové frontě na lanovku, kterou zkrátíte na maximálně půl hodinky), odtud bude taky nějaké to video. Tam ale bylo podobně, jak u nás, jen bez toho deště, foukal velice silný vítr a byl tam opravdu takovej krůt, že když jste řekli „voda“, tak vám to málem umrzlo u huby :). Ale víc o tom až v galerii (až bude ;-).

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.