Skončila další dovolená na Tenerife (březen 2011)

TenerifeDalší dovolená na Tenerife je za mnou, tentokráte v březnu 2011 (skončila přesně 1. dubna). Vlastně jsem na ni původně jet neměl, protože už jsem se měl dvakrát starat o čerstvého potomka. Ano, už dvakrát to nevyšlo a když to nevyšlo podruhé, řekli jsme si s drahou polovičkou, že se ještě před třetím pokusem podíváme na tento ostrov, kde „za chvilku“ znamená „kdo ví jestli“ a kde je nejkrutější zima vypadá jako u nás krásné jaro. Zkrátka jsme se chtěli podívat, jak je na Tenerife v březnu, krátce po zimě, kdy ještě moře nemá být od čeho teplé a podobně by na tom měl být i vzduch…

Místo, kam jezdíme (tedy na jih ostrova) je však i v březnu velice teplé, rozdíl mezi tamním jarem a ostatními obdobími je pouze v teplotě vzduchu a moře. Sluníčko tam svítí pořád, zataženo je výjimečným jevem a když se s někým vsadíte, že bude pršet, můžete si být téměř jisti, že prohrajete. Zkrátka je tam nádherně, navíc ostrov na jaře kvete a hory jsou zelené (v ostatních měsících jsou tradičně šedo-hnědé, protože na tamních sluncem spálených neudržovaných plochách toho moc nevyroste). Pro ty, kteří nemusí horká léta, vřele doporučuji. Na místě, kde jsme byli ubytováni, nám dokonce první noc byla zima (soudě dle nalezené „kukarači“ pod polštářem tam celou zimu nikdo nebyl) a požádali jsme tedy na další dny o deky.

Pevně doufám, že tentokráte zpracuju fotky a hlavně hromadu videí v nějakém rozumném časovém horizontu (i když už teď vím, že to asi moc rychle nebude, pracovní vytížení bude opět velké). Točil jsem hodně hlavně jízdu autem v tamních uličkách, jejichž sklon si raději netroufám odhadovat, zapůjčené auto mělo na některých z nich problém se do kopce na první rychlostní stupeň vůbec rozjet. No, a samozřejmě bude zase sada fotek hory Teide, která byla ze severní strany ještě solidně pokryta sněhem (už to sice tálo, ale sněhu tam bylo pořád vidět dost, nemálo ho zbylo i na straně jižní).

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.