Stopka na hlavní

Stopka na hlavníAčkoli pracuji doma, takže se nepotřebuji přepravovat z práce do práce jakýmkoli dopravním prostředkem, občas musím autem někam vyrazit, nejčastěji prostě jen „do města“. V tom našem (České Budějovice, kdybyste to nevěděli) se na křižovatce ulic Žižkova a Jeronýmova směrem k autobusovému nádraží (dnes tzv. Mercury Centrum) vyskytuje jedna pozoruhodná dopravní značka. Ta vám nařizuje (v případě, že provoz neřídí semafory) zastavit a dát přednost v jízdě (značka se jmenuje, pokud mě paměť neklame a nic se od té doby neměnilo, „Stůj, dej přednost v jízdě“).

Obvykle lze takovou značku nalézt na konci vedlejší silnice, kdy potřbujete buď vjet na hlavní silnici, nebo ji křížit. Jenže dodatková cedule na této značce vás jasně informuje o tom, že na hlavní silnici právě jste (a že mimochodem zatáčí vpravo). Nevím, jak vy, já se přiznám, že mně smysl téhle kombinace úspěšně uniká.

Komentáře

1 | Dj Květináč @ | Čt 24. 5. 2007, 10:47 | djkvetinac.estranky.cz

JJ, jezdím tudy BUSem

Ta se jim fakt povedla, jezdím tudy busem č1 do pr… a ten pán za volantem na to vždycky hamstne a všichní letí jak šišky. Dokonce se mi stalo, že tam jeden umělec zastavil, ikdyž na semaforu svítila zelená, ale dneska se už fakt ničemu nedivím.

reagovat

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.