Stunts - zapeklitý případ: jak to zajet? ;-)

STUNTS Starou dobrou DOSovou hru Stunts a mé upravené auto WITT už asi znáte, takže vám můžu předhodit jeden zajímavý oříšek k přemýšlení. V této hře to přímo svádí k tomu vytvořit trať, která nejde zajet, tedy alespoň ne regulérní cestou (objet cíl zezadu jde snad vždycky, ale dostanete za to penaltu jak blázen, tedy trestný čas navíc, stejně tak dostanete penaltu, když si to fakt moc zkrátíte, alespoň podle názoru hry ;-). Já však vytvořil nedávno trať takovou, která až zdánlivě skutečně nemožná, přeci jen při troše šikovnosti lze zajet i bez penalty. To je úkol pro vás … přijdete na to, jak? ;-)

Ta trať vypadá velice jednoduše:

FakNende

Její nemožnost udělání spočívá ve dvou dírách, které jsou obě v souladu s možnostmi hry. Do Stunts nejspíše nelze dopchat auto, které by něco takového dovedlo přeskočit (a pokud by se mu to povedlo, jistě by se rozšvihalo na kusy). První dírou spadnete do vody a když budete jen trochu šikovní, tak skončíte na souši a můžete zkusit druhou díru, kterou ovšem zaručeně nedáte, protože tam překáží zeď v podobě silnice od plotu až k vodě, kde není žádná škvíra na projetí kolem. Zeď je pro sichr také z druhé strany a opět na místě, které zcela znemožňuje projetí „dovnitř k cíli“.

Přesto jde zajet trať tak, že nedostanete penaltu a tudíž můžete udělat dobrý čas (jak vidíte, jde to s přehledem pod dvě minuty).

FakNendeList

Vůbec nečekejte, že na následujícím videu uvidíte replay, jak se to má dělat ;). Naopak, na tomto videu uvidíte, že to fakt nejde ;-) (včetně vysvětlujících titulků – video doporučuji pustit na celou obrazovku). Ten replay chci po vás a pošlete mi ho na můj mejl, který je wift zavináč tato doména. Jo, asi nemusím říkat, že si na to můžete vzít WITTa ;-).

Rád bych připomněl samozřejmost – nejedná se o žádnou úpravu souborů s výsledky nebo jiný nedovolený zásah (jediný povolený zásah je WITT a s ním jsem to opravdu zajel :). Jo, málem bych zapomněl – tady je ke stažení ta trať (jsou to dva soubory, ten s příponou TRK je trať, HIG je High Score, tedy zajeté časy – to je přesně ten soubor, co je docela snadné upravit, ale v tom ten trik opravdu nespočívá).

Komentáře

1 | DD | St 17. 12. 2008, 15:19

Tak to by mě teda zajimalo jak

tak tak

reagovat

2 | W.I.F.T. FT W97 | St 17. 12. 2008, 22:36

[1] DD: No, jde to, už mi kdosi poslal správné řešení ;).

reagovat

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.