Upgrade webu WRAPUCH.NET

wrp-logoDůvodů, proč se na tomhle webu dlouho nic nového neobjevilo, je několik. Za prvé neni čas. Chabá výmluva, vím, ale tak to prostě je. Druhý důvod je ten, že než sem něco dalšího lupnu, chtěl jsem web upgradovat na nový redakční systém, což se právě stalo. Ono to má výhodu hlavně pro mě, protože se mi to snáz bude psát. je to samozřejmě vidět i na venek…

Zmodifikoval jsem si jednu šablonu a oblékl ji do „Tenerife“, mé oblíbené dovolenkové destinace. Obloha s mraky i voda v moři – obojí pochází odtud, sám jsem si to vyfotil a pro účely tohoto webu poupravil. Web je teď možná modrý víc, než je zdrávo, ale jak říká Hejma – „modrá je dobrá“ ;). Jiní zase říkají „na design sere pes, důležitý je obsah“.

Rád bych v tuto chvíli jen zmínil, že web ještě nefunguje tak, jak bych si to představoval. Je to tak z 80% 95% 98,9%. Z fotogalerie mi zmizela veškerá videa, která byla součástí popisků – zkusím je tam nastrkat časem zpět, pokud to vůbec půjde – hotovo, videa jsou zpět. Jsou také pryč takové ty články jako „O mém serveru“ a podobně, jsou sice dostupné, ale nejsou „doklikatelné“, časem spravím, beztak o moc nešlo, možná některé smažu. A trošku mi zlobí datum, tedy jeho zobrazení u článku, pokud je vydán v neděli (jako tento) – opraveno (díky junovi).

Jedna celkem po právu vypíchnutelná výhoda nového webu: hezké odkazy, už žádné otazníky, php, rovnítka a jiné pičičandičky. Juneau (autor redakčního systému, na kterém tento web běží) tohle dává fakt dobře. Mnozí tvůrci komerčních drahých CMS by se od něj mohli učit.

Fotogalerie byla (až na ta videa v popiscích) také převedena, takže veškeré fotky jsou opět na svém místě (tam to při převodu trochu zazlobilo, musel jsem změnit umístění fotek na serveru a u náhledů změnit názvy, trochu mi to dalo zabrat, ale už je to za mnou). Stránka pro samotné fotky má trochu jiné rozvržení než všechny ostatní, protože jsem ji přizpůsobil fotkám velkým až 1200 bodů na šířku (bylo to nutné). Ono je vůbec na hovno prohlížet fotky na malém monitoru, takže prostě tak ;).

Dodatečně jsem si všiml, že web vypadá celkem slušně i na chytrých telefonech, konkrétně jsem to zkoušel na Samsungu Wave (S8500) s OS Bada, tam vypadají poměrně pěkně i fotky. Zde jsou ukázky:

WRAPUCH.NET v Samsung Wave (OS Bada) WRAPUCH.NET v Samsung Wave (OS Bada) - článek
WRAPUCH.NET v Samsung Wave (OS Bada) - galerie WRAPUCH.NET v Samsung Wave (OS Bada) - fotka

Co se textů týče, převedeno bylo úplně vše, nicméně pokud něco postrádáte, co tu dřív bylo, pak jsem to smazal, prostě, no :). Ještě budu muset něco udělat s těma kravskýma smajlíkama, co se mi tu objevují – mám raději textové – pořešeno.

To je zatím velice zhruba vše. Jak bude zase trocha času, něco sem lupnu. Mám určitě v plánu udělat větší článek o „coollaborce“, protože se mi dostalo po delším čase (i po víc jak roce) do pazour několik čipů (převážně procesorů s nahými jádry), které jsem kdysi coollaborkou podmázl, takže mám poměrně dost obrázků a nějaká ta videa. Spáchat to vyžaduje jen jedno: aby měl den takových alespoň 40 hodin :).

Komentáře

1 | Nox @ | Čt 18. 8. 2011, 16:56

Podminky

Ty podminky pouziti tohoto webu se mi vylozene libi. Jen tak dal.

reagovat

2 | WIFT | Čt 18. 8. 2011, 16:58

[1] Nox: Nejsou zdaleka dokonalé, přeci jen nejsem právník ;).

reagovat

3 | Ferda @ | Po 18. 3. 2013, 8:29

Náhodná návštěva

Zdravím zde přítomné
Mne sem nalákal odkaz na kartu AHA-2940S76, mám ji rovněž, jinak Jsem dlouhodobě uživatelem SCSI v mnoha generacích.
A dále jsem uvážil, asi budeme ve shodě názoru na nejapnosti, kterým se říká „modernizace“ kolem PC a HW vůbec.
Jsem v zásadě pamětníkem, neb první digi čítač jsem „spáchal“ již 1966 –ale to je vedlejší, nebo je to skoro jedno.
Celý život se věnuji elektronice.
Měl bych tedy soubor informací a technických podrobností slušné šířky. Jelikož nevidím nikde kolem možnost jakéhosi vstupu, tak se ozývám tímto způsobem.
Pakliže to nepřijde k uznání , nic se neděje.
Ferdinand Havránek 130318

reagovat

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.