Volání ze Skype na pevnou neomezeně aneb Nechci slevu zadarmo

SkypeLogoV reklamštině „Neomezeně“ často znamená „Vocamcaď pocamcaď“, jak tvrdí jedna známá reklama. Nejinak je tomu i u společnosti Skype, jejíž stejnojmenný produkt, který asi netřeba představovat, nyní nabízí „Neomezené volání na pevnou“ v České republice za pouhých asi 85 Kč vč. DPH měsíčně (jinými slovy €3,39). „Vocamcaď pocamcaď“ v rámci slova „Neomezeně“ (v originále „Unlimited“) pak znamená 10 000 minut měsíčně, což je čistého času skoro týden. Zní vám to zajímavě? Tak moment…

Nejprve si ujasněme, kolik chce Skype vlastně za běžné volání do ČR na pevnou. Podle aktuálního tarifu je to zhruba asi 51 haléřů za minutu. 10 000 minut by vás tedy vyšlo na 5 100 Kč, takže rozdíl to skutečně je veliký. Jenže kolik provoláte v průměru za měsíc minut? Ten týden čistého času je samozřejmě za normálních okolností neprovolatelný, dejme tomu, že měsíčně budete telefonovat asi tak tři hodiny, tedy 180 minut (což je třeba pro mě nepředstavitelná doba, ale já jsem druhý extrém, měsíčně prokecám z pevné tak 30 minut). To je při zmíněné ceně lehce přes 90 Kč. Pořád vám ještě těch ušetřených pět korun připadá jako skvělá nabídka? Anebo prokecáte (tomu už se nedá říkat provoláte) měsíčně o poznání víc jak tři hodiny? Pak to pro vás může být zajímavé.

Mně stačí se podívat na můj účet služby 802.VOX a zjistit následující fakta. Za leden (kdy jsem provolal v tomto roce nejvíce) jsem hovořil čistého času 30 minut a 56 sekund (počítám jen skutečně placené hovory), z toho 4:53 na mobily. Celkem mě to stálo 34,05 Kč, z toho však 18,55 Kč za volání na mobily. Jinými slovy za 26 minut a 3 sekundy na pevnou jsem dal 15,50 Kč. Takže díky, Skype, ale rozhodně nechci slevu zadarmo :).

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.