"Windows 7" se budou ve finále jmenovat ... Windows 7

Windows_7_Logo Tak dlouho vyvíjeli v Microsoftu nový operační systém s krycím jménem „Windows 7“ (nebo také „Windows Seven“), až se rozhodli, že bude nejlepší, když toto označení pojmou za oficiální a finální. Po Windows Vista tedy vyjde nový operační systém Windows 7, který můžeme klidně nazývat „Windows Vista Second Edition“, protože hodně z Windows Vista vychází. Logo vpravo jsem našel kdysi dávno v nějakém materiálu pocházejícího zjevně od Microsoftu, je možné, že se ještě do vydání tohoto systému změní, nicméně nemuselo by…

Upřímně řečeno jsem tohle nečekal. Windows 7 bylo po „Blackcomb“ a „Vienna“ prostě další krycí jméno pro chystaný OS Windows a mě by tak nějak ani moc nenapadlo po očíslovávání typu Windows 95, Windows 98, Windows 2000 (snad s výjimkou Windows NT4) a následném „pojmenovávání“ jako Windows Millennium Edition, Windows XP nebo Windows Vista, že po NT 3.5, NT4 či Windows 3.1 nebo 3.11 bude další systém s pouhým číslem až Windows 7 – a že vůbec něco takového Microsoft ještě napadne (a ono napadlo). Překvapilo mě to natolik, že se mi to zalíbilo na první pohled a já se ptám: Co se v Microsoftu stalo, že se mi jejich „marketingové tahy“ poslední dobou začínají líbit? Před tím to byla reklamní kampaň s Gatesem a Seinfeldem, teď je to naprosto úžasné označení Windows 7 – jednoduché a jasné jak facka, „no question about it“. A to, jak jistě víte, nejsem zrovna někdo, kdo by měl Microsoft v lásce. Hmm, možná je na čase udělat revizi mého pohledu na Microsoft (mno, ale to zatím nikam nespěchá ;-).

Něco mi zkrátka říká, že systém Windows 7 u mě určitě dostane šanci. Po pravdě řečeno se na něj docela těším. Jestli bude tak přímočarý a jednoduchý, jaký má název, pak tedy nechť vítá v mém PC. Dám mu šanci. Je to čistě na něm, aby nezklamal. Jsem tak nějak přesvědčen, že větším zklamáním než Windows Vista být rozhodně nemůže.

Komentáře

Zatím zde žádný komentář není.

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.