Založena fotogalerie mojí kočky

CicminaKonečně jsem se dokopal k tomu, abych založil fotogalerii mojí kočičky, která má různá jména: „Kočka“, „Jeana [Džína]“, „Čičí malá“, „Malá bíla chlupatá“, „Čičmína (nebo jen Mína) z komína“, „Kočka Mňočka“, „Malá bílá blbá“, „Čičinka“, „Chlupatice Šaratice“, „Kočička maličká po Dunaji plave“, a další a další, na které si teď nevzpomenu. Prakticky jde o mé dosud nejoblíbenější zvířátko, přestože jsem si jej vlastně vůbec nepořizoval, moje drahá polovička jej měla dřív než mě ;).

Fotky budou postupně doplňovány, začínám s narychlo nalezenou šestatřicítkou obrázků, už teď vím, že se po SD kartách (a možná i někde po disku) válí kopice dalších. Postupně tedy budou přibývat.

Číča se narodila někdy před zhruba 11. lety a dostala jméno Jean-Luc (vůbec nepřemejšlejte nad tím, odkud to pochází ;). Koupena byla kdesi ve „zverimexu“ coby nejvyplašenější a nejvyděšenější kočka ze všech přítomných, což rozhodlo o jejím převzetí. Jak však koťátko rostlo a dospívalo, postupem času se ukázalo, že i mistr veterinář se spletl a kocourek byl úředně přepsán na kočičku, jejíž jméno je s původním podobné: Jeana (ačkoli výslovnost je úplně v háji a souvislost se známým seriálem vzala za své zcela definitivně).

V současné době je Jeana ve stavu, kdy jí „v podstatě“ nic není, ale má už své problémy způsobené stářím a především přehnaným šlechtěním druhu perské činčily – a také částečně zanedbávanou péčí, neboť představa, že bychom tuhle Mínu měli každodenně vyčesávat a pucovat, se nelíbí nejen nám, ale o nás nejde, v první řadě to nepřipustí sama kočka – a to je důvod, proč se to nelíbí nám. Nabýváme dojmu, že „standardně neudržovaná kočka“ je daleko víc v klidu a v pohodě, než kdyby měla každý den podstoupit proceduru česání za stálého řvaní a škrábání. A protože to není žádná výstavní kočka, ale typický gaučák (který běžně chrápe doma), jednou za čas po zacuchání prostě přijdou na řadu nůžky a tzv. „kožichový reset“. Na některých fotkách je to znát, číča je ostříhaná, ale pak je opravdu na dlouho klid, než to znovu doroste a zase se to zamotá.

Málem osudným se pro ni stal jeden týden, kdy se někam zaběhla. Občas ji pouštíme i na noc ven, většinou pak spí v garáži nebo za barákem kdesi na seně, ale tuhle se prostě zaběhla na déle, než je u ní zvykem. Po týdnu jsem už vzdal všechny naděje a kočku se žalem prostě zapil. Co se nestalo … druhý den MŇÁÁÁÁUUU – kočka hladová jak herec se najednou objevila. Kromě toho, že byla hladová, byla taky pěkně nastydlá, neboť většinu dne prostě pršelo a vůbec nebylo žádné teplo. Kurýrování zabralo další něco přes týden, teď už je číča samozřejmě zase v pořádku.

Zkrátka si malou bílou chlupatou užijte, jako si jí užívám já. Někdy možná začnu tvořit i galerii Myšelína :)

Komentáře

1 | Crazy Horse | Čt 24. 7. 2008, 11:34

reagovat

2 | W.I.F.T. FT W97 | Čt 24. 7. 2008, 18:12

Tak ta je ultrasuper :) Něco podobnýho má kdosi z ulice, taky takhle huňatý a zrzavý, Kožich tomu říkaj :) A je to děsnej flegmouš :)

reagovat

3 | W.I.F.T. FT W97 | Čt 24. 7. 2008, 18:16

Monorail Cat

Jinak teda samozřejmě bezkonkurenčně nejlepší kočka je Monorail Cat :)

reagovat

4 | Crazy Horse | Čt 31. 7. 2008, 7:45

[2] W.I.F.T. FT W97:poznas garfielda? :) tato sa este aj tak sprava, robi stale po dome neplechu, jej kreslo vyzera ako po vybuchu a bije vsetko stvornohe co sa nahodou v dome objavi. od malych maciek az po niekolkonasobne vacsieho psa. raz k nam omylom vbehol taky mensi pes, ona ho zahnala do rohu kupelne a tak ho vystrasila, ze ho museli vyniest :)

inac, preco ma ta vasa tak hrozne ostrihany chrbat?

reagovat

5 | W.I.F.T. FT W97 | Čt 31. 7. 2008, 14:33

[4] Crazy Horse: Protože se nenechá udržovat ve stavu, kdy není zacuchaná, takže holt jednou za čas přijde „letní sestřih“, jehož kvalita opět závisí na ochtě kočky, která se už od první minuty limitně blíží nule a za několik dalších minut už je ta ochota záporná a stane se z ní nefalšovaná aktivní neochota (tzn. škrábání, kousání a tak) :)

Ale teď poslední dobou už se mi ji daří v relativně „pěkném“ stavu nevyžadujícím sestřih udržovat.

reagovat

Možnost přidat další komentáře byla zrušena, protože už mě přestalo bavit bannovat spammery. Omlouvám se za nepříjemnosti.